U-BT: nehezen kezdtek, de jól

A férfi bajnoki küzdelemsorozat, a Nemzeti Liga A-csoportjában szoros győzelemmel kezdett a Mihai Vlad Silvăşan edzette Kolozsvári U-BT, amely az új sportcsarnokban, a BT-Arénában mérkőzött a Piteşti-i Argeş BCMU együttesével.

A találkozó 80:76 (24:13, 16:24, 19:25, 21:14) U-BT sikerrel ért véget.

Az első pontokat Vlad Moldoveanu szerezte, a piteşti-ek fordítottak, de aztán az U-BT vette a kezébe az irányítás gyeplőjét, és 11 pontos előnnyel zárta a negyedet. A második játékrészben négyperces kolozsvári üresjárat után 28-nál egyenlítettek a vendégek, köszönhetően Tudor Gheorghe beállásának és a házigazdák tanácstalanságának. Egy ideig fej fej mellett haladtak a felek, a félidőben 40:37-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző tábla. Nagyszünet után is kiegyenlített küzdelem folyt, de ezúttal az Argeş BCMU került előnybe (az elején 13:4-es részeredményt értek el) a harmadik negyed végén (59:62). Az utolsó 10 percben sem tudtak meglépni egymástól a csapatok, a végén Moldoveanu hárompontos kosara biztosította be a 80:76-os győzelmet.

A kolozsvári pontszerzők: Kyndall Dykes 30, Vlad Moldoveanu és Tony Bernard Easley Jr. 15–15, Peda Sztamenkovics 8, Sztanimir Marinov 7, Kuti Nándor Levente 3, Andrei Calnicenco 2; játszott még: Török Roland és Andrei Sergiu Mureşan; a keret tagja még Vida Dávid és Anders Abu Teir. A vendégek legjobbja a 18 pontos Mladen Jeremics volt.

Az U-BT számára következik szerdán 19 órakor a FIBA Európa Kupa selejtezőjében az izraeli Ironi Ness Ziona elleni visszavágó, amelyen 13 pontos hátrányt kell ledolgozniuk a továbbjutás érdekében.

További eredmények, A-csoport: • Bukaresti Dinamó Ştiinţa–Nagyszebeni ESK 92:96. B-csoport: • Voluntari-i CSO–Konstancai ABC Athletic 95:68. C-csoport • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i ACS–Csíkszeredai VSKC 74:51 • Marosvásárhelyi MSC–Galaci Phoenix MSC 93:88 • Bukaresti Rapid–Foksányi MSC 69:78 • Máramarosszigeti MSC–Kolozsvári Universitatea SK 101:62 (30:16, 25:21, 24:12, 22:13) – a Florin Covaciu edzette kolozsváriak legeredményesebb játékosa Dani Vasile Călin volt 22 ponttal.