U-BT: fölényes siker Nagybánya ellen

A Kolozsvári U-BT férfi kosárlabda csapata végig uralva a mérkőzést, dinamikus játékkal aratott elsöprő sikert a Nagybányai Olimpic együttese fölött a Nemzeti Liga hatodik fordulójában szombaton este. A kolozsvári Horia Demian Sportcsarnokban fölényes, 91:69 (26:9, 18:24, 27:15, 20:21) arányú eredmény született az újonc ellen.

KOVÁCS ÁGNES

Az U-BT az idény egyik legerősebb első negyedével nyitott, hiszen mindössze két perc alatt már hét ponttal vezettek Nagybánya ellen, s ez a hét pont a negyed végére tizenhétre nőtt (26:9), köszönhetően főként Török Roland négy hárompontos találatának. A Sladjan Ivics együttesét viszont láthatóan megzavarta a kolozsváriak erős fellépése, hiszen az első negyed során mindössze kilenc pontot sikerült szerezniük. A második negyedben a nagybányaiak próbálták összeszedni magukat, s minél többet lefaragni a tetemes lemaradásukból, ám a kolozsvári fiúk magabiztos játékát nehéz volt megtörni, így a vendégek a kezdeti 17 pontos hátrányt mindössze 11-re tudták ledolgozni a félidős szünetig (44:33).Mihai Silvăşan, a kolozsváriak edzője Vlad Moldoveanu és Filip Adamovics egészségügyi problémái miatt, Nagybánya ellen fiatal játékosait is, köztük Andrei Mureşánt, Tudor Gheorghét és George Tothot is pályára küldte, akik éltek is az adódó lehetőséggel, és bravúros teljesítményt nyújtottak hazai közönségük előtt a harmadik negyedben, amely végül az este legnagyobb különbségének számító 25 pontos (71:46) kolozsvári előnnyel zárult. A máramarosiaknak az utolsó negyedben sem sikerült fogást találniuk az U-BT ötösén, akik a megnyugtató előny tudatában felszabadultan játszhattak a játékidő utolsó tíz percében. A 91:69-es végeredményt az egész mérkőzés alatt jól teljesítő Török Roland kétpontosa, nagybányai részről pedig Marko Pavlovics szabaddobásból született találatai állították be.A szombat esti találkozón Török Roland neve mellé jegyezték a legtöbb, összesen 25 pontot és egy lepattanót, míg nagybányai részről a hetes mezben játszó Luka Pajkovics volt a legeredményesebb 13 ponttal és négy lepattanóval. Az U-BT játékosai közül pontot szerzett még Raszics (15), Dykes (14), Barro (11), Pusztozvonov, Gheorghe és Toth (6–6), Jucan és Toth (4-4).Az U-BT csapata a sikerrel a Nemzeti Liga összesített tabellájának harmadik helyére lépett elé kilenc ponttal a Bukaresti Steaua és a Nagyváradi VSK U mögé. Következő meccsét pedig a FIBA Európa Kupában a Petrolina AEK Larnaca ellen játssza szerdán este 20.30-tól a kolozsvári Horia Demian Sportcsarnokban.Mihai Silvăşan, a kolozsváriak főedzője a mérkőzést követően elmondta, hogy nagyon örül annak, hogy a fiúk az utolsó percig motiváltak maradtak, és ilyen jól teljesítettek. „Úgy léptünk fel és úgy játszottunk, ahogy az elvárt egy ehhez hasonló meccsen. Most pedig pihenésre van szükségünk, hiszen ismét két nagyon nehéz meccs előtt állunk, szerdán a ciprusiak ellen itthon, majd a bajnokságban a Steauával” – mondta Silvăşan hozzátéve, hogy nem számít, hány megnyert találkozón vannak túl, a lényeg, hogy mindenikre úgy készüljenek, hogy győzni akarnak.A 6. forduló további eredményei: • Galaci Phoenix–Bukaresti Steaua MSC Eximbank 74:78 • Nagyváradi MSC ESK–Krajovai U MSC 73:58. Lapzárta után fejeződött be a Bukaresti Dinamó–Nagyszebeni ESK találkozó, ma játsszák a Marosvásárhelyi Maros–Temesvári KK összecsapást, szabadnapos volt a Piteşti-i BCMU.A dobogós helyeken: 1. Steaua 10 pont/5 mérkőzés, 2. Nagyvárad 10/6, 3. U-BT 9/5.