
A belga hírügynökség beszámolója szerint a helyszínen gyorsan beavatkoztak a mentőegységek, elsődleges céljuk a munkások biztonságának garantálása volt. A látványos installációkat teljesen elpusztították a lángok. A tűz oka egyelőre ismeretlen, bár nem sokkal az incidens előtt több szemtanú pirotechnikai tesztekhez kapcsolódó robbanásokról számolt be.
A lángokat a térségben fújó szél gyorsan felerősítette, a környéket sűrű füst borította be.
A fesztivál hivatalosan pénteken nyitja meg kapuit, több mint 100 ezer jegytulajdonost várnak a világ minden tájáról.
A Tomorrowlandet 2005 óta rendezik meg Boom városában, Antwerpen közelében. Az esemény mára a világ egyik legismertebb és leglátogatottabb elektronikus zenei fesztiváljává nőtte ki magát.
A fesztivál Instagram-oldalán azt írták, hogy a a DreamVille kemping csütörtök reggel 10.00-kor megnyitotta kapuit.
„Leírhatatlan, amit most érzünk. A Tomorrowland Orbyz nagyszínpada, amely tiszta szenvedélyből, képzeletből és elkötelezettségből született, nincs többé. Ez nem csupán színpad volt – ez élő, lélegző világ volt. Az első üres lapra vetett vázlattól kezdve, a végtelen órákon át tartó tervezésen, művészeti együttműködésen, mérnöki munkán, kézműves alkotáson és építésen keresztül, a színpad minden egyes darabja a lelkünk egy részét hordozta. De megőrizzük a varázslatot, amit az Orbyz adott nekünk, az álmokat, amelyeket hordozott, a csapatot, akik mindent beleadtak” – írták a szervezők. Hozzátették, az éjszaka folyamán a lehetséges megoldásokon dolgoztak. A fesztiválhétvégére vonatkozó (péntek, szombat, vasárnap) részletes információkat a nap folyamán osztják majd meg.