Sporthírek röviden a nagyvilágból

U FC: HENGERELTEK A MÁSODIK FÉLIDŐBEN

A Dan Anca Sportbázison bonyolították le a Szászfenesi Egyesülés–Kolozsvári U FC mérkőzést a IV. ligában, a 20. forduló keretében (a kolozsváriak vendégként szerepeltek). Az első félidő 1–1-re végződött, a vége viszont 5–1 lett az U FC javára – ez a fekete-fehérek 17. bajnoki győzelme.

Végeredmény: Szászfenesi Egyesülés–Kolozsvári U FC 1–5 (gól: Zbâncă – 31. perc illetve Rareş Takacs – 29., Iuliu Haţiegan 58., Marius Ionescu – 66., Dorin Goga – 76. és Baba Nwak Seck – 81. perc).

Marius Popescu és Szilágyi Zsolt a következő csapatot szerepeltette: Man  – Budăcan, Abrudan, Irimie (34. perc Ionescu), Manu (46. perc Hâmpea) – Giurgiu, Rogozan (67. perc Fizeşan) – Takacs, Haţiegan, Goga – Lemac (58. perc Seck).

A dobogón: 1. U FC 52 pont/18 mérkőzés, 2. Tordai Üveg Aranyos 46/19, 3. Szamosújvári Atletic Olimpia 44/19.

Következik április 7-én, pénteken 19 órakor a Kolozsvár Arénában az Üveg Aranyos elleni rangadó.

POTAISSA: A CHALLENGE CUP ELŐDÖNTŐ KAPUJÁBAN

A luxemburgi HB Dudelange elleni első mérkőzést sikerrel vette a Tordai Potaissa a férfi kézilabda Challenge Cup negyeddöntőjében. Hatszáz néző előtt a George Bariţiu Sportteremben háromgólos győzelmet aratott Benelux állambeli ellenfele fölött.

Végeredmény: • Tordai Potaissa ACS–HB Dudelange (luxemburgi) 32–29 (17–20).

A tordai góldobók: Georgică Cântec 7, Cristian Adomnicăi 6, Răzvan Pavel és Thalmaier Roland 4–4, Radu Alexandru Lazăr és Roman Zacaciurin 3–3, Ştefan Mihai Huta 2, valamint Alexandru Laslo, Ionuţ Cătălin Rotaru és Nenad Szavics 1–1; játszott még Dragoş Iancu. A vendégek legjobbja a hat gólig jutott Tommy Wirtz volt.

A visszavágót vasárnap játszották, szintén Tordán, lapzárta után ért véget (a luxemburgi gárda lemondott a pályaválasztói jogáról).

TESS RALI: TEMPESTINI OTT FOLYTATTA, AHOL ABBAHAGYTA

A Kolozsvári Napoca Rali Academy pilótája, a címvédő Simone Tempestini, nyert a ralibajnokság első állomásán Brassóban, a Tess Rallin. A Simone Tempestini/Marc Banca (Citroen DS3 R5) egység 51:23,9 perces eredménnyel diadalmaskodott klubtársa Bogdan Marişca, Carmen Poenaru (Ford Fiesta R5) előtt, a dobogóra még a Dan Gârtofan, Tudor Mârza (Skoda Fabia R5) egység fért fel. Ifjabb Tempestini a hét mért szakaszból négyben diadalmaskodott, két speciális próbát Marişca nyert meg, egy siker Valentin Porcișteanu nevéhez fűződik. Következik a második szakasz, a kolozsvári Transilvania Rali május 5-én és 6-án.