ORANGE I. LIGA, 26. FORDULÓ: 1–1-EK KEZDETNEK

A román labdarúgó élvonalban, az alapszakasz 26., utolsó fordulójá két mérkőzést rendeztek szombaton, mindkettő 1–1-es döntetlennel végződött.

Eredmények: • Temesvári ACS Poli–Chiajnai Concordia (gól: Alin Şeroni – 90. perc, illetve Alexandru Cristian Albu – 10. perc) • Bukaresti Steaua–Marosvásárhelyi ESE/ASA (Eddy Harlem Gnohere – 73. perc, illetve Marius Constantin – 65. perc, 11 m; a 26. percben a steauás Denis Alibec 11-est hibázott).

A marosvásárhelyiek is rossz hírt kapta a svájci Sportdöntőbíróságtól: ők három pontot próbáltak visszaszerezni az összesen levont kilencből, ám a lausannei székhelyű intézmény a szakszövetségnek adott igazat.

Vasárnap lapzárta után fejeződött be az 1–6. helyek sorsáról döntő három találkozó: Kolozsvári CFR 1907–Konstancai Viitorul, Krajovai Universitatea SK–Medgyesi Gázmetán és Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Bukaresti Dinamó. Hétfőre marad két meccs (élőben közvetíti a Look tévéadók valamelyike, a DigiSport és a DolceSport): • Voluntari-i FC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC (18 órakor) • Gyurgyevói/Giurgiu Astra–Botoşani-i FC (20.30 órakor). Az állás: 1. Viitorul 51 pont/25 mérkőzés, 2. Steaua 47/26, 3. Astra 41/25, 4. Kv. CFR 40/25 (41–23), 5. Krajova 40/25 (35–26), 6. Gázmetán 39/25, 7. Dinamó 38/25.

CFR: KILÁBALÁS A FIZETÉSKÉPTELENSÉGBŐL

Örömhír a labdarúgó vasutascsapatnak: Marian Băgăcean, az új főrészvényes jóvoltából a számlákra megérkezett közel 5 millió euró, így nem marad a klubnak adóssága, s a törvényszéken elkezdheti a fizetésképtelenség megszüntetésének igénylését. A pert március 10-re tűzték ki. Ha ezt jóváhagyják, akkor az CFR a 2018–2019-es idényben szerepelhet európai kupákban (egy évre a fizetésképtelenség megszűnése után). A vezetőség azonban reménykedik abban, hogy ez már korábban megtörténik Iuliu Mureşan elnök sajtónyilatkozata szerint ez a román szakszövetség licencadó bizottságtól függ elsősorban. Két esztendővel ezelőtt, 2015 elején hirdették ki az egyesületnél a fizetésképtelenséget.

U FC: TÍZBŐL TÍZ

Az előkészületek során legyőzhetetlennek bizonyult a Kolozsvári U FC negyedosztályú labdarúgócsapata: legnehezebb ellenfelét, a II. ligában jelenleg második helyen álló Szatmárnémeti Olimpiát is 2–0 arányban legyőzte a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban. Ezzel a fekete-fehérek a tíz előkészületi találkozón ugyanannyi győzelmet értek el. A gólokon Dorin Goga és Baba Seck osztozott.

Marius Popescu és Szilágyi Zsolt edző ezúttal a következő összeállítású csapatnak szavazott bizalmat: Pop – Budăcan, Abrudan, Ionescu, Manu – Giurgiu, Rogozan – Takacs, Hațiegan, Salcău – Lemac; játszott még: Man – Fizeşan, Hâmpea, Potcoavă, Păcurar, Goga, Seck.

Az egyetemisták szerdán előrehozott bajnoki mérkőzést játszanak, a Viitorul Mihai Georgescu együttesét fogadják 15 órai kezdettel a Dan Anca Sportbázison.

JÉGKORONG MOL LIGA ÉS ROMÁN BAJNOKSÁG

A címvédő DVTK két góllal verte hazai jégen az UTE-t a jégkorong MOL-liga elődöntőjének harmadik mérkőzésén, így átvette a vezetést az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban. A MAC a harmadik mérkőzést is megnyerte a Debrecen ellen, így már csak egy győzelem választja el a fináléba jutástól.

Eredmények, MOL-liga, elődöntő, harmadik mérkőzés: • Diósgyőri VTK Jegesmedvék–Újpesti TE 4–2 (1–0, 2–2, 1–0) – a párharc állása 2–1 a Jegesmedvék javára • MAC Budapest–Debreceni HK 7–2 (2–0, 1–0, 4–2) – a párharcban 3–0-ra vezet a MAC. A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.

A román bajnokságban véget ért az alapszakasz.

Eredmények: • Csíkszeredai Sportklub–Galaci Dunărea MSC 3–4 • Bukaresti Steaua 8–6 • Bukaresti Sportul Studenţesc–Gyergyószentmiklósi Progym 1–24 és 12–3. A végeredmény: 1. Brassói Corona ASC 73 pont, 2. Csíkszereda 63, 3. Progym 55, 4. Dunărea 50, 5. Steaua 29, 6. Sportul 0.

Az alsóházban a Steaua és a Sportul eldönti az 5–6. hely sorsát, párharcuk két nyert mérkőzésig tart. A felsőházi elődöntőkben három nyert meccsig játszanak, Corona–Dunărea és Csíkszereda–Progym a párosítás.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA: A TATABÁNYA LEGYŐZTE A KOLDINGOT

A Grundfos Tatabánya 28–26-ra győzött Győrött a dán Kolding ellen a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörében. A tatabányaiak román idegenlégiósa, Demis Grigoraş parádézott, végül nyolc gólig jutott.

Eredmények, férfi kézilabda EHF-kupa, C-csoport, 3. forduló: • Grundfos Tatabánya KC–KIF Kolding (dán) 28–26 (13–12) • Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–SC Magdeburg (német) 22–38 (12–16).

A csoport állása: 1. Magdeburg 5 pont, 2. TATABÁNYA 4, 3. Kolding 3, 4. Maccabi 0.

RÖGBI: GYŐZELEM OROSZORSZÁGBAN

A férfi rögbi Európai Nemzetek Tornáján résztvevő román válogatott 20 pontos győzelmet aratott Szocsiban. A győzteseké lett a támadó bónuszpont.

Eredmények, 3. forduló: • Oroszország–Románia 10–30 (0–14) – román pontszerzők: Ionuţ Badiu (9. perc), Mădălin Lemnaru (26. perc), Viorel Lucaci (69. perc) és Jody Rose (80. perc) – 1–1 cél, Florin Vlaicu – 2 jutalomrúgás, Valentin Calafeteanu – 2 büntető (46. és 49. perc). A házigazdáktól Vaszilij Artemijev (42. perc, büntető) és Valeri Morozov (79. perc, cél és jutalomrúgás) volt eredményes. • Németoroszág–Belgium 34–29 • Spanyolország–Grúzia 10–20.

Az állás: 1.  Grúzia 14 pont, 2. ROMÁNIA 10, 3. Németoroszág 8, 4. Spanyolország 4 (29–39), 5. Oroszország 4 (41–64), 6. Belgium 2.