U ALEXANDRION: FOLYTATTÁK A VERESÉGSOROZATOT

A női kézilabda Virágok Ligájában idén még nem tudott nyerni a Kolozsvári U Alexandrion, sorozatban harmadik mérkőzésükön is vesztettek Alin Bondar tanítványai (korábban Râmnicu Vâlceán és Nagydisznódon kaptak ki). Ezúttal Brassóban szenvedtek hétgólos vereséget a kolozsvári lányok.

Végeredmény: • Brassói Korona ASC–Kolozsvári U Alexandrion 34–27 (19–12) – a kolozsvári góldobók: Mihaela Ani-Senocico, Diana Alina Lazăr, Raluca Maria Petruş, Miruna Cristina Pica és Alexandra Dindiligan 4–4, Cristina Diana Boian 3, valamint Abigail Beatrice Vălean és Andra Liviana Moroianu 2–2.

A vendégek már nyolcadik percben háromgólos hátrányban voltak, a különbség pedig egye nőtt. A Korona adott pillanatban már 11 góllal is vezetett, a kolozsváriak ekkor morálisan is összeestek, s már csak a szünetben jegyzett hét találatnyi különbséget tudták visszaállítani. Az U Alexandrion 8 pontra van a kieséstől biztosan megmentő 10. helytől, a lányokra újabb kulcsfontosságú kiszállás vár vasárnap a Szlatinai MSC ellen.

A visszavágók első, összességében 14. fordulóban a következő eredmények születtek: • Bukaresti MSC–Zilahi KK 44–36 • Nagydisznódi Magura–Szlatinai MSC 22–19 • Galaci MSC–Nagybányai Minaur 18–19 • Râmnicu Vâlcea-i MSC–Buzăui Gloria MSC 29–22. A Brăilai Dunărea–Krajovai MSC találkozó szerdán játsszák, a Beszterce-Naszódi Glória szabadnapos volt. Az állás: 1. Râmnicu Vâlcea 39 pont/13 mérkőzés, 2. Bukaresti MSC 36/13, 3. Magura 23/12, …, 12. KOLOZSVÁR 6/13.

ISMÉT NEAGU A LEGJOBB NŐI KÉZILABDÁS

Cristina Neagut választották 2018 legjobb európai női kézilabdázójának. Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) Facebook-oldalán szervezett szavazáson több mint tízezer szurkoló vett részt. Neagu zsinórban másodszor hódítja el ezt a címet. A győztest a 2018-as esztendőben a hónap játékosának választott sportolók közül kellett kiválasztani. Ezek a norvég Amanda Kurtovic (január), a román Paula Ungureanu (február), az orosz Darja Dmitrijeva (március), a magyar Görbitz Anita (április), a brazil Eduarda Idalina „Duda” Amorim Taleska (május), az orosz Ana Viahireva (június, október, december), a magyar Kajdon Blanka (július, augusztus), a holland Maura Visser (szeptember) és Cristina Neagu (november).

JÉGKORONG ERSTE LIGA ÉS ROMÁN BAJNOKSÁG

A jégkorong Erste Liga középszakaszának felsőházában második mérkőzését is megnyerte a Csíkszeredai Sportklub, egy gól különbséggel legyűrte a Debreceni EAC-ot.

Eredmények, középszakasz, felsőház: • Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC 3–2 • Ferencvárosi Torna Club-Telekom–Újpesti TE 3–2 – hosszabbítás után. A tabella: 1. Csíkszereda 9 pont/2 mérkőzés, 1. FTC-Telekom 8/1, 3. Újpest 2/1 (2–3), 4. Brassói Korona 2/1 (0–3), 5. DEAC 0/1.

Az alakszakasz után a felsőház mind az öt együttese negyeddöntős lesz, a középszakaszban 6, 3, 2, 1 és 0 ponttal kezdtek az együttesek.

A Gyergyói HK saját közönsége előtt Gyergyószentmiklóson 7–2-re legyőzte a Dunaújvárosi Acélbikák együttesét az alsóházban. A székely együttes – amelyben Péter Zsolt mesterhármasig jutott – különösen a második húsz percben remekelt. Vasárnap ismét nyert Gyergyó, osztrák ellenfelét is leiskolázta.

Eredmények, középszakasz, alsóház: • Gyergyói HK–Dunaújvárosi Acélbikák 7–2 • EV Vienna Capitals II. (osztrák)–Székesfehérvári Fehérvári Titánok 2–3 – hosszabbítás után • Hokiklub Budapest–Budapesti Schiller-Vasas HC 4–3 – szétlövéssel • Titánok–Hokiklub Budapest 2–1 – hosszabbítás után • Gyergyó–Vienna Capitals II. 7–0. Az állás: 1. Titánok 13 pont/3 mérkőzés, 2. Gyergyó 10/2, 3. Hokiklub Budapest 6/3, 4. Acélbikák 2/2, 5. Vienna Capitals II. 2/3, 6. Schiller-Vasas HC 1/1.

Az alapszakasz eredményei alapján az alsóház hat együttese 6, 4, 2, 1, 0 és 0 ponttal kezdte meg a középszakaszt, amelynek végén az első három helyezett negyeddöntőbe jut.

*

A román bajnokság eddig nem közölt eredményei: • Bukaresti Steaua–Csíkszereda 3–16 – Kézdivásárhelyen játszották • Csíkszentdomokosi Márton Áron HC–Galaci MSC 2–14, 0–13 és 3–14 – Csíkkarcfalván játszották • Steaua–Bukaresti Sportul Studenţesc 13–0 és 15–3 – Kézdivásárhelyen játszották. A sorrend: 1. Csíkszereda 74 pont/34 mérkőzés, 2. Korona 65/26, 3. Galac 56/21, 4. Gyergyó 39/24, 5. Steaua 24/28, 6. Márton Áron HC 0/19 (36–202), 7. Sportul 0/24 (39–417).

FÉRFI KOSÁRLABDA: SZEBEN VISSZAÁLLT AZ ÉLRE

A férfi kosárlabda Nemzeti Liga Piros-csoportjában, a második szakasz 2 fordulójának vasárnapi zárómeccsén a Nagyszebeni ESK kiütéssel győzött a Piteşti-i Argeş BCMU ellen, 104:86 (26:27, 26:24, 29:19, 23:16) volt a végeredmény. A sikerrel a szebeni gárda visszaállt a tabella élére.

Az állás 16 mérkőzés alapján: 1. Nagyszeben 28 pont, 2. KOLOZSVÁRI U-BT 28, 3. Nagyváradi MSC ESK 26, 4. Krajovai U MSC 26, 5. Temesvári MSC 23, 6. Piteşti 23.