JÉGKORONG ERSTE LIGA ÉS ROMÁN BAJNOKI EREDMÉNYEK

A listavezető Ferencváros 5–3-ra kikapott a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában a jégkorong Erste Liga alapszakaszának egyik év végi-év eleji játéknapján. Az FTC november 23-án hazai pályán is kikapott a DAB-tól.

Eredmények (a szövetség honlapjáról): • Dunaújvárosi Acélbikák–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 5–3 • Újpesti TE–Székesfehérvári Fehérvári Titánok 3–2 – hosszabbítás után • EV Vienna Capitals II. (osztrák)–Budapesti Schiller-Vasas HC 4–2 • Hokiklub Budapest–Debreceni EAC 1–4 • Újpest–Vienna Capitals II. 4–0 • Schiller-Vasas–Acélbikák 1–5 • FTC-Telekom–Hokiklub Budapest 8–2 • DEAC–Titánok 5–3 • Acélbikák–Titánok 2–3 – hosszabbítás után • Schiller-Vasas–Újpest 5–4 – szétlövéssel. A tabellán: 1. FTC-Telekom 81 pont/34 mérkőzés, 2. Csíkszeredai Sportklub 70/31, 3. DEAC 69/34, 4. Újpest 67/34, 5. Brassói Korona 65/31, 6. Acélbikák 48/34, 7. Gyergyói HK 44/31, 8. Titánok 43/33, 9. Vienna Capitals II. 29/34, 10. Hokiklub Budapest 14/33, 11. Schiller-Vasas 13/33.

A román bajnokság év végi meccsei papírforma eredmények születtek.

Eredmények: • Gyergyó–Bukaresti Sportul Studenţesc 19–3 és 15–4 • Csíkszentdomokosi Márton Áron HC–Brassói Korona 3–13 és 2–8. A táblázaton: 1. Csíkszereda 61 pont/24 mérkőzés, 2. Korona 59/24, 3. Gyergyó 58/22, 4. Galaci MSC 37/13, 5. Bukaresti Steaua 18/23, 6. Márton Áron HC 0/16 (31–161), 7.    Sportul 0/20 (34–361).

U-BT: VESZTETTEK AZ OLTYÁN FŐVÁROSBAN

A Kolozsvári U-BT kétpontos vereséget szenvedett Krajován a helyi U MSC ellen a férfi kosárlabda Nemzeti Liga 12. fordulójában, Mihai Vlad Silvăşan együttese a harmadik vesztes találkozónál tart az idényben. A rangadón a hazai csapat sikere 22 másodperccel a végső dudaszó előtt született, amikor a szerb Igor Mijajlovics két szabaddobást értékesített. Az utolsó támadásnál a kolozsváriak előbb a sikert szalasztották el, midőn a szintén szerbiai, szabácsi születésű Alekszandar Raszics hárompontos kísérlete kimaradt, majd a mélyen tudása alatt játszó amerikai Kyndall Dykes sem tudta legalább hosszabbításba küldeni a mérkőzést.

Végeredmény: • Krajovai U MSC–Kolozsvári U-BT 72:70 (10:15, 17:19, 27:14, 18:22) – az oltyán gárdától Porter Troupe, Morris Curry és Igor Mijajlovics is 14 pontig jutott; a kolozsvári pontszerzők: Sztanimir Marinov 17, Tony Bernard Easley Jr. és Jason Washburn 13–13, Alekszandar Raszics 8, Kuti Nándor-Levente 7, Andrei Calnicenco és Kyndall Dykes 6–6; játszott még: Török Roland; a keret tagja még Andrei Sergiu Mureşan, Darrin Ray Dorsey és Anders Abu Teir.

Az A-csoport többi eredménye: • Bukaresti Dinamó Ştiinţa–Piteşti-i Argeş BCMU 84:91 • Bukaresti Steaua–Temesvári MSC 70:85 • Nagyszebeni ESK–Nagyváradi MSC ESK 97:81. Az állás: 1. Nagyszeben 22 pont, 2. U-BT 21, 3. Krajova 21, 4. Nagyvárad 20, 5. Piteşti 17, 6. Temesvár 16, 7. Steaua 15, 8. Dinamó 12.

FRF: EGYKORI KOLOZSVÁRI NŐI JÁTÉKOSÉ AZ ÉV GÓLJA

A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) közösségi oldalán szavaztak az év góljáról, 2018-ban a legszebb találat a mindössze 19 éves Isabelle Mihail nevéhez fűződik: a Kolozsvári Olimpia egykori játékosa június 12-én a világbajnoki selejtezők keretében Botoşani-ban lejátszott, és 1–1-gyel végződött Románia–Portugália találkozón az egyenlítő gólt szerezte mintegy 30 máterről megeresztett lövéssel. Az egyesült államokbeli Kent State University Athleticshez igazolt játékos a Konstancai Viitorul csapatkapitányát, Ianis Hagit előzte meg, aki a Románia–Bosznia-Hercegovina korosztályos, U21-es válogatott meccsen szögletből csavart a hálóba (az összecsapást 2–0-ra nyerte Románia). Még három kolozsvári csapatnál leigazolt játékos kapott szavazatot, a Kolozsvári U FC-től  Florin Burghele (ő szerezte a győztes gólt a Montenegró elleni U18-as válogatott mérkőzésen), a Kolozsvári CFR 1907-től Claudiu Petrila (ő szintén nemzetközi válogatott meccsen szerzett találatot, a Svédország elleni U19-es találkozón), valamint a Kolozsvári U Olimpia Műegyetem CFF játékosa, Mara Bâtea (az 5–1-gyel végződött Portugália–Románia mérkőzés becsületgóljával).

CFR 1907: TÖRÖKORSZÁGI EDZŐTÁBOR KÖVETKEZIK

A labdarúgó Betano I. liga címvédője, s az idény alapszakaszában is hat ponttal az élen álló Kolozsvári CFR 1907 játékosai két hét vakáció után elkezdik a felkészülést. A portugál Antonio Conceicao tanítványai január 7-től edzenek, majd az orvosi vizsgálat megejtése után a törökországi Antalyában edzőtáboroznak január 11. és 26. között. Belekben napi két edzést tartanak, de legalább négy előkészületi mérkőzést is játszanak. A CFR 1907 első idei hivatalos mérkőzése február 2-án 20 órától lesz, amikor a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban a Nagyszebeni AFC Hermannstadt csapatát fogadja.

MICHAEL VAN GERWEN NYERTE A DARTS-VILÁGBAJNOKSÁGOT

A holland Michael van Gerwen nyerte a darts-világbajnokságot. A 29 éves világelső a londoni Alexandra Palace-ben rendezett viadal hagyományos, január 1-jei fináléjában 7–3-ra győzte le a brit Michael Smith-t. Van Gerwen 2014 és 2017 után harmadszor lett a legnagyobb szervezett, a PDC legjobbja. Sikerével 500 ezer angol fontot is nyert. A holland klasszis március 8-án a Budapest Darts Gála alkalmával Magyarországra, az Érd Arénába látogat.