Sorozatban negyedszer bajnok a kolozsvári CFR 1907

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata 1–0 (0–0) arányban nyerni tudott Botoşani-ban, s ezzel sorozatban negyedszer, története során hetedszer elhódította a bajnoki címet.

A mérkőzést Alexandru Ţigănaşu öngólja döntötte el az 54. percben.

A román labdarúgó I. liga felsőházi rájátszásának 9., utolsó fordulójában a moldovai városban bátran kezdett a vasutascsapat, az első két lehetőséget a horvát Gabriel Debeljuh hagyta ki, fejesei nyomán a labda a felsőléc fölött hagyta el a pályát. A 21. percben Ciprian Deac szabadrúgása is fölé ment, nyolc percre rá Cristian Manea bombáját a zsombolyai Pap Eduárd hárította. A házigazdák első nagy helyzete a 32. percben maradt ki, Alexandru Țigănașu a kapufát találta el. A 36. percben Adrian Păun lövése kerülte el alig a kaput.

Térfélcsere után támadásba maradt a CFR, az 53. percben pedig Deac szögleténél eldőlt a találkozó, Andrei Burcă fejjel tolta meg a labdát, Țigănașu pedig szerencsétlenül ért hozzá, s a saját kapujába juttatta a lasztit (0–1). A 68. percben Valentin Costache növelhette volna az előnyt, de Pap kitornázta 10 méterről leadott lövését. A hajrára is maradt vasutashelyzet, a 80. percben Deac szögből fölé lőtt, a 94. percben pedig a venezuelai Mario Rondón az üres kapura törhetett, de mellétrafált. Előtte egy perccel előtte a szíriai Mahmud Al-Mavas lövését blokkolta a litván Giedrius Arlauskis kapus.

Az állás a krajovai Sebastian Colțescu végső sípjeléig nem változott, a CFR 1907 előnye a táblázaton egyelőre hat pontra nőtt az FCSB-vel szemben – a fővárosiak ugyan még beérhetik a vasutasokat, de mivel a rájátszás elején felkerekítették a pontszámukat, ezért a szabályok értelmében a kolozsváriak matematikailag megszerezték a bajnoki címet. Jövő csütörtökön, az utolsó játéknapon, immár tét nélküli mérkőzésen a CFR 1907 az FCSB-t fogadja a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Edward Iordănescu vezetőedző először vezette végső győzelemre csapatát, a Kolozsvári CFR 1907 előző három bajnoki címe Dan Petrescu irányításával született meg – 2007–2008, 2009–2010, 2011–2012, 2017–2018, 2018–2019 és 2019–2020 után ebben az idényben is sikerült elhódítania a trófeát, s egyúttal kiküzdeni a Bajnokok Ligájában való részvételt.

A bajnokcsapat összeállítása: Giedrius Arlauskis – Mário Camora (csapatkapitány), Andrei Burcă, Paulo Vinícius, Cristian Manea – Runár Már Sigurjónsson (76. perc Ovidiu Hoban), Mihai Bordeianu, Ciprian Deac (85. perc Alexandru Chipciu) – Valentin Costache, Gabriel Debeljuh (84. perc Mario Rondón), Adrian Mihai Gîdea (4. perc Adrian Păun; 85. perc Michaël Pereira); fel nem használt cserék: Cristian Bălgrădean – Iasmin Latovlevici, Sziám Ben Júszef, Cătălin Itu.

Eredmény, I. liga, rájátszás, felsőház, 9. forduló: • Botoşani-i FC–Kolozsvári CFR 1907 0–1 (gól: Alexandru Ţigănaşu – 53. perc, öngól).

A játéknap szerdán az FCSB–Krajovai Universitatea FC folytatódik, csütörtökön a Clinceni-i Academica–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK találkozóval zárul.