Serie A: a Fiorentina kiütéses veresége

Az AS Róma házigazdaként kiütéses, 4–0-s győzelmet aratott a Fiorentina felett az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának keddi zárómérkőzésén.

A fővárosiak bosnyák csatára, Edin Dzeko duplázott a rangadón – ezzel a góllövőlista élére állt –, rajta kívül pedig az argentin Federico Fazio és a belga Radja Nainggolan volt eredményes.

A kapuban a sérülésből felgyógyult 30 esztendős román idegenlégiós, Ciprian Tătăruşanu kapta a gólokat, honfitársa, Ianis Hagi pedig ismét csak a cserepadot koptatta.

Tătăruşanu ebben az idényben 29 meccsen lépett pályára és összességében 37 gólt kapott a különböző vetélkedősorozatokban.

Eredmény: • AS Róma–Fiorentina 4–0. A táblázat élén: 1. Torinói Juventus 54 pont/22 mérkőzés, 2. Róma 50/23, 3. SSC Nápoly 48/23, 4. SS Lazio 43/23, 5. Milánói Internazionale 42/23 (37–24), 6. Atalanta Bergamo 42/23 (36–25), 7. AC Milan 37/22 (32–27), 8. Fiorentina 37/23 (38–33).

promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

SERIE A: KÉT EGYENLÍTÉS UTÁN REMI VERONÁBAN

A Hellas Verona 2–2-es döntetlent játszott a vendég Bolognával az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának zárómérkőzésén, hétfőn. A találkozón a hazaiak kétszer szereztek vezetést, a vendégek mindkétszer egyenlítettek, másodszor a 82. percben. A Hellas Verona nyolc, a Bologna hat forduló óta nyeretlen a Serie A-ban, ebben az időszakban előbbi harmadszor, utóbbi negyedszer ért el döntetlent.