Románia megőrizte karate fudokan vb-címét

A kolozsvári új sportcsarnok, az U-BT Aréna nemrég a Karate Fudokan világbajnokságnak adott otthont. A címvédő Románia ismét diadalmaskodott, a hetedik alkalommal kiírt rendezvényen a román sportolók összesen 115 alkalommal állhattak a dobogóra.

A vetélkedőn mintegy 2000 versenyző küzdött a tatamikon 45 ország képviseletében. Románia minden korosztály (kadett, junior, ifi, felnőtt és veterán) versenyén szerzett érmet, összesen 42 arany-, 30 ezüst- és 34 bronzérem került a gyűjteménybe. További kilenc alkalommal negyedik helyen végeztek Románia képviselői.

Az országok közötti éremtáblázat második helyén Németország végzett (41 érem, 25–5–10) leosztásban, a harmadikon pedig Lengyelország (szintén 41 érem, 8–10–17).

A nagy vetélytárs Oroszország negyedik lett (27 érem, 6–10–11) őket Szerbia követte (20 érem, 3–6–8). Az élmezőnyt Fehéroroszország (11 érem, közte 6 arany), Egyesül Államok (10 érem, 6 arany), Olaszország (8 érem) és Csehország (7 érem) egészíti ki.

A gyerekversenyt is Románia uralta 131 éremmel lett első (34–34–33), megelőzve Szerbiát (18 érem) és Fehéroroszországot (7 érem).