Robert Lewandowski „elintézte” Romániát

A 2018-as oroszországi labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatában az E-csoportjának 4. fordulójában a fővárosi Nemzeti Arénában Románia Lengyelországot fogadta, és súlyos, 3–0 arányú vereséget szenvedett.

A mérkőzés hőse Robert Lewandowski volt, a lengyelek csapatkapitánya elpusztíthatatlannak bizonyult: kis híján eltalálta egy petárda, de ezek után is végig tudta játszani a találkozót, lőtt egy akciógólt, amivel már bebiztosította a vendégek sikerét, és a hosszabbításpercekben értékesített egy 11-est.

Kamil Grosicki már a 11. percben vezetést szerzett Lengyelországnak. A szépségdíjas gólnál Grosicki a félpályáról indulva faképnél hagyta a teljes román védelmet, és 10 méterről védhetetlenül a léc alá lőtt. A csapatkapitány Lewandowski találatai a 82. és a 91. percben estek.

A német Christoph Daum szövetségi kapitány a következő csapatot szerepeltette: Ciprian Tătăruşanu – Romario Benzar, Alin Toşca, Ovidiu Hoban (46. perc Andrei Prepeliţa), Vlad Chiricheş – Alexandru Chipciu, Adrian Popa (46. perc Florin Andone), Răzvan Marin, Dragoş Grigore – Bogdan Stancu, Nicolae Stanciu (82. perc Claudiu Keşerü).

A lengyel csapat: Lukasz Fabianski – Lukasz Piszczek, Kamil Glik, Michal Pazdan, Artur Jedrzejczyk – Grzegorz Krychowiak – Jakub Blaszczykowski, Piotr Zielinski (80. perc Lukasz Teodorczyk), Karol Linetty (70. perc Krzysztof Maczynski), Kamil Grosicki (89. perc Slawomir Peszko) – Robert Lewandowski; szövetségi kapitány: Adam Nawalka.

A péntek esti rendbontás miatt a románok számolhatnak azzal, hogy a következő, a dánok elleni hazai meccsüket zárt kapuk mögött kell lejátszaniuk 2017. március 27-én, de súlyosabb büntetés sem kizárt.

Az E-csoport másik két mérkőzésén Dánia papírforma eredmény, Örményországban meglepetés született.

Eredmények: • Dánia–Kazahsztán 4–1 (gól: Andreas Cornelius – 15, Christian Eriksen 2 – 36. és 92., az első 11 m, továbbá Peter Ankersen – 78. perc, illetve Gafurjan Szujumbajev – 17. perc) • Örményország–Montenegró 3–2 (Artak Grigorjan – 50, Varazdat Harojan – 74 és Gevorg Gazarjan – 94. perc, illetve Damir Kojaszevics – 36. és Stevan Jovetics – 38. perc). A csoport állása:

További pénteki eredmények:

A-csoport: • Franciaország–Svédország 2–1 (gól: Paul Pogba – 58. és Dimitri Payet – 65. perc, illetve Emil Forsberg – 54. perc). A csoport állása: 1. Franciaország 10 pont/4 mérkőzés, 2. Svédország 7/4, 3. Hollandia 4/3, 4. Bulgária 3/3, 5. Fehéroroszország 2/3, 6. Luxemburg 1/3.C-csoport: • Csehország–Norvégia 2–1 (Michal Krmencik – 11. és Jaromir Zmrhal – 47. perc, illetve Joshua King – 87. perc) • Észak-Írország–Azerbajdzsán 4–0 (Kyle Lafferty – 27., Gareth McAuley – 39, Conor McLaughlin – 66. és Chris Brunt – 83. perc) • San Marino–Németország 0–8 (Sami Khedira – 7., Serge Gnabry 3 – 9., 58. és 76., Jonas Hector 2 – 32. és 65., Mattia Stefanelli – 82., öngól, valamint Kevin Volland – 85. perc). Az állás: 1. Németország 12 pont, 2. Észak-Írország 7 (8–2), 3. Azerbajdzsán 7 (2–4), 4. Csehország 5, 5. Norvégia 3, 6. San Marino 0.F-csoport: • Anglia–Skócia 3–0 (Daniel Sturridge – 24., Adam Lallana – 50. és Gary Cahill – 61. perc) • Málta–Szlovénia 0–1 (Benjamin Verbics – 47. perc)  • Szlovákia–Litvánia 4–0 (Adam Nemec – 12., Juraj Kucka – 15., Martin Skrtel – 36. és Marek Hamsík – 86. perc). Az állás: 1. Anglia 10, 2. Szlovénia 8, 3. Szlovákia 6, 4. Litvánia 5, 5. Skócia 4, 6. Málta 0.

Albániában győzött Izrael

Az izraeli labdarúgó-válogatott három góllal nyert Albániában a világbajnoki selejtezősorozat negyedik fordulójának szombati játéknapján. Az albánok a 17. percben emberhátrányba kerültek, az 55 percben pedig még egy játékosukat kiállította a játékvezető.

A találkozónak eredetileg az északi Shkodra adott volna otthont, de biztonsági okokból módosították a helyszínt, így az összecsapást a fővároshoz, Tiranához közeli Elbasanban rendezték meg. Az Israel Radio a hét elején arról számolt be, hogy az albán hatóságok letartóztattak legalább négy embert, akik összeköttetésben állnak az Iszlám Állammal, s az izraeli együttes megtámadását tervezték. A mérkőzéssel összefüggésben kétezer rendőr volt szolgálatban, a fokozott biztonsági intézkedések részeként a stadion környéki üzleteket bezárták.

Eredmények, európai vb-selejtezők, 4. forduló:

D-csoport: • Ausztria–Írország 0–1 (gól: James McClean – 48. perc) • Grúzia–Moldovai Köztársaság 1–1 (Valeri Kazaisvili – 16. perc, illetve Alexandru Gaţcan – 78. perc) • Wales–Szerbia 1–1 (Gareth Bale – 30. perc, illetve Alekszandar Mitrovics – 86. perc). Az állás: 1. Írország 10 pont, 2. Szerbia 8, 3. Wales 6, 4. Ausztria 4, 5. Grúzia 2, 6. Moldovai Közt. 1.

I-csoport: • Horvátország–Izland 2–0 (Marcelo Brozovics 2 – 15. és 91. perc; kiállítva: Ivan Periszics – 93. perc, Horvátország) • Törökország–Koszovó 2–0 (Burak Yilmaz – 51. és Volkan Sen – 55. perc) • Ukrajna–Finnország 1–0 (Artem Kravec – 24. perc). Az állás: 1. Horvátország 10 pont, 2. Ukrajna 8, 3. Izland 7, 4. Törökország 5, 5. Finnország (3–6), 6. Koszovó 1 (1–12).

G-csoport:  • Spanyolország–Macedónia 4–0 (Darko Velkovski – 34., öngól, Vitolo – 63, Nacho Monreal – 84. és Aritz Aduriz – 85. perc) # Albánia–Izrael 0–3 (Eran Zahavi – 18., 11 m, Dan Einbinder – 66. és Eliran Atar – 84. perc; kiállítva: Berat Djimsiti – 17. és Etrit Berisha – 55. perc, mindkettő Albánia; Zahavi az 58. percben 11-est hibázott) • Liechtenstein–Olaszország 0–4 (Andrea Belotti 2 – 11. és 44., Ciro Immobile – 12., valamint  Antonio Candreva – 32. perc). Az állás: 1. Spanyolország 10 pont (15–1), 2. Olaszország 10 (11–4), 3. Izrael 9, 4. Albánia 6, 5. Macedónia 0 (4–11), 6. Liechtenstein 0 (1–16).

A kilenc hatcsapatos csoportból az első helyezettek jutnak ki közvetlenül a 2018-as, oroszországi világbajnokságra, a nyolc legjobb második pedig pótselejtezős párharcban dönt a másik négy európai helyről.