Premier League: Alli kiütötte a Chelsea-t

Egymás után aratott 13 győzelme után szenvedett vereséget a Tottenham vendégeként az angol labdarúgó Premier League-ben listavezető Chelsea a bajnokság 20. fordulójának zárómeccsén.

A saját klubrekordját már megjavító Chelsea-nek egy újabb siker azt jelentette volna, hogy beállítja az 1992 óta létező PL csúcsát, amelyet 2002 februárja és augusztusa között az Arsenal állított fel 14 egymás után megnyert találkozóval.

Az utóbbi időben elég gyakran duplázó Dele Alli azonban áthúzta Antonio Conte és csapata tervét. A Real Madrid által csábított 20 éves középpályás előbb az első félidő hosszabbításában, majd az 54. percben is betalált Christian Eriksen előkészítése után. Alli ezzel már 20 gólnál jár az elmúlt két szezon bajnoki találkozóit figyelembe véve, ennyit egyetlen PL-es középpályás sem tud felmutatni, ahogy a topligákban sincs nála eredményesebb 23 évnél fiatalabb játékos.

A Spurs győzelmével fellépett a dobogóra, a Chelsea előnye a tabella élén öt pont.

Eredmény: • Tottenham Hotspur–Chelsea 2–0. Az állás: 1. Chelsea 49 pont, 2. FC Liverpool 44, 3. Tottenham 42 (39–14), 4. Manchester City 42 (41–22), 5. Arsenal 41, 6. Manchester United 39.