Pontszerző Kolozs megyeiek

A férfi A1-osztály 17. fordulójában mindkét Kolozs megyei gárda pontot szerzett, a Dési Egyesülés kettőt, a Kolozsvári Universitatea Sportklub csak egyet.

Désen nem indult sikeresen a találkozó, a vendégek nyerték az első szettet és a másodikban is sok ideig ők vezettek. De Victor Lazăr és Szilágyi Tibor edzők tanítványai nem nyugodtak bele sorsukba, és javukra fordították az eredményt. A télen leszerződtetett Nagy Péter és Darko Angelovski is belelendült, jó formában vannak, és új klubjukban is helytálltak. Mellettük még a horvát Goran Isek is kitűnt, de megérdemli az egész együttes hogy elismerő szavakkal illessük. E hétvégén, február 18-án, szombaton az Egyesülés Zilahon szerepel a 18. forduló keretében.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Nagybányai Ştiinţa Explorări 3:2 (–22, 23, –23, 19, 13).

A Horia Demian Sportcsarnokban az újonc Bákói Ştiinţát fogadta a Lőtei Attila Rómeó edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub, s két játszma után úgy tűnt, a győzelem meglesz a hazaiaknak. A következő három szettet azonban a moldvaiak nyerték, így a kolozsváriaknak be kellett érniük a pontot érő vereséggel. A következő fordulóban a kolozsvári egyetemisták a nagybányai Lascăr Pană Sportpalotában vendégeskednek.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Bákói Ştiinţa 2:3 (23, 23, –22, –14, –13).

A forduló többi eredménye: • Ploieşti-i Tricolorul–Bukaresti Steaua 3:2 • Karánsebesi SE–Krajovai U MSC 2:3 • Bukaresti MSC–Karácsonkői/Piatra Neamţ-i MRK 3:0. Lapzárta után fejeződött be a Galaci Arcada–Zilahi MRK találkozó. Az állás: 1. Arcada 40 pont/16 mérkőzés (43:16), 2. Steaua 40/17 (44:18), 3. Krajova 37/17 (42:17), 4. Zilajh 37/16 (41:18), …, 9. DÉS 16/17, …, 11. KOLOZSVÁR 13/17.