Őszi bajnok a Kolozsvári U Olimpia

A női labdarúgó I. liga sokszoros bajnoka, a Kolozsvári U Olimpia Műegyetem CFF a pótláson is nyerni tudott, ezzel az utolsó meccsétől függetlenül őszi bajnok, megnyerte az alapszakaszt.

Székely Gyula tanítványai idegenben diadalmaskodtak 5–2 (2–1) arányban az FCSB szatellitcsapata, a Bukaresti ASCF Fair-Play ellen a 11. fordulóból elhalasztott mérkőzésen. A kolozsváriak góljain Adina Borodi (29. perc), Antonia Bratu (32.), Ioana Bălăceanu 2 (54. és 73. perc), valamint Mihaela Ciolacu Mihaela (80. perc) osztozott, a házigazdáktól Valentina Petre volt eredményes (28. és 75. perc).

Az U Olimpia összeállítása: Seppi – Negrea, Bratu, Cerescu, Vincze – Ciolacu, Mirea (76. perc Sălăgean), Botojel (65. perc Oneţ) – Curtis (46. perc Marcu), Borodi, Bălăceanu.

További eredmények, pótlás a 7. fordulóból: • Aradi Piroş Security–Kisbecskereki Fortuna 2–0. Pótlás a 8. fordulóból: • Nagybányai ACSFF–Bukaresti Carmen 6–0. Az alapszakaszból két mérkőzés van még hátra, december 9-én 12 órakor a Herbák/Dermata/Clujana Stadionban az U Olimpia a nagybányai csapatot fogadja (a 7. fordulóból halasztották el), utóbbinak pedig még van egy meccse, ami a 9. játéknapról maradt el idegenben a Fair-Play ellen, s amelyet december 12-én 11 órakor pótolnak.

Mindez azonban nem változtat a táblázat első hat helyének sorrendjén, amely jövőre a rájátszásban a pontok megőrzésével oda-vissza alapon dönti el a végső sorrendet.

Az állás: 1. U OLIMPIA 30 PONT/10 MÉRKŐZÉS, 2. Fortuna 25/11, 3. Piroş Security 23/11 (36–13), 4. Székelyudvarhelyi Vasas Femina 23/11 (31–11), 5. Borgóprundi Heniu 20/11, 6. Galaci Universitatea 18/11.