Orange I. liga, rájátszás 8. forduló: Ismét nyílt a bajnokság

Hétfő este a fővárosi Dinamó Stadion adott otthont az úgynevezett Románia Derbinek a házigazda és a FCSB (korábban Steaua) között, s a felsőházi rangadó az utolsó percekben értékesített büntetővel dőlt el – eredményeként az utolsó két forduló előtt ismét nyílttá vált a bajnoki cím sorsa.

Ovidiu Alin Haţegan aradi játékvezető két 11-est is ítélt a Bukaresti Dinamó javára. A két szurkolótábor randalírozása (bedobálás stb.) miatt a mérkőzést meghosszabbították, 100 percet tartott. A hajrában a sípmester kiállította a FCSB edzőjét, Laurenţiu Reghecampfot.

Eddig nem közölt eredmények:

Felsőház (1–6. hely): • Bukaresti Dinamó–FCSB 2–1 (gól: Sergiu Hanca 2 – 34. és 96. perc, illetve Marian Pleaşcă – 53. perc).Alsóház (7–14. hely): • Temesvári ACS Poli–Botoşani-i FC 1–1 (Gabriel Cânu –39. perc, illetve Cătălin Golofca – 76. perc).A 9. forduló tervezett hétvégi programja (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a DolceSport, a többit külön jelezzük):

Felsőház, szombaton: • Kolozsvári CFR 1907–Bukaresti Dinamó (21.15 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Krajovai Universitatea SK–Konstancai Viitorul (21.15 órakor, Look tv). Hétfőn: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–FCSB (20.30 órakor, Look tv).Alsóház, pénteken: • Voluntari-i FC–       ACS Poli (18 órakor, Look Plus) • Chiajnai Concordia–Marosvásárhelyi ESE/ASA (20.30 órakor, Look tv). Vasárnap: • Botoşani–Medgyesi Gázmetán (13.30 órakor, Look tv). Hétfőn: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok (18 órakor, Look Plus). Addig a táblázatokon:Felsőház:

1.      FCSB         8       4       2       2       11–7 38

2.      Viitorul      8       3       3       2       10–8 38

3.      Dinamó      8       4       3       1       11–7 36

4.      Kv. CFR     8       3       2       3       8–10 33

5.      Krajova      8       2       3       3       8–10 31

6.      Astra          8       1       1       6       9–15 26