Orange, I. liga, rájátszás, 7. forduló: Ismét gól nélküli döntetlen a CFR-nek

Húsvéthétfőn a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban a FCSB (korábban Bukaresti Steaua) csapatát fogadta, s ez a találkozó is gól nélkül végződött, mint a korábbi Viitorul elleni meccs.

Miriuţă László és Laurenţiu Reghekampf együttese telt ház előtt izgalmas mérkőzést vívott, a vasutasok több gólhelyzetet dolgoztak ki, de egyik félnek sem sikerült értékesítenie a lehetőségeket.

A CFR azzal vigasztalódhat, hogy december óta a veretlen a Kőváry-telepi stadionban.

A találkozó második félidejében összetűzés is volt a szurkolók és rendfenntartók között, hét szurkolót megbírságoltak és egy évre kitiltották őket a stadionból.

A két együttes összeállítása:

CFR 1907: Mincă – Tiago Lopes, Larie, Horj, Camora – Deac, Gomelt – Sorsa (69. perc Nascimento), Omrani, Păun (80. perc Roman) – Bud (61 perc Nouvier).FCSB: Niţă – Pleaşca, Bălaşa, Moke, Momcsilovics – Pintilii, Popescu – Boldrin, Florin Tănase (84. perc Jakolisz), De Amorim (46. perc Enache) – Alibec (61. perc Gnohere).További eredmények:

Felsőház, 1–6. hely: • Krajovai Universitatea SK–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–3 (Gustavo Di Mauro Vagenin – 52. perc, illetve Alexandru Ioniţă II. – 2., Sergiu Buş – 35. és Cristian Săpunaru – 66. perc; az 5. percben a házigazdák játékosa, Hristo Zlatinski 11-est hibázott) • Bukaresti Dinamó–Konstancai Viitorul 2–1 (Sergiu Hanca 2 – 68. és 74. perc, illetve Gabriel Ţucudean – 77. perc; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette).Alsóház, 7–14. hely: • Botoşani-i FC–Chiajnai Concordia 1–1 (Târnovan – 10. perc, illetve Valentin Munteanu – 66. perc) • Marosvásárhelyi ESE/ASA–Temesvári ACS Poli 0–0 • Medgyesi Gázmetán–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 3–1 (Alexandru Munteanu – 77., Eric De Oliviera Pereira – 84. és Daniel Sikorski – 94. perc) • Voluntari-i FC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 0–0.

A 7. fordulót csütörtöktől hétfőig bonyolítják le.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a a DigiSport1 és a DolceSport, a többit külön jelezzük):

Felsőház:

Szombaton: • Astra–Kv. CFR 1907 (17.30 órakor, Look Plus) • Krajova–Dinamó (20.30 órakor, Look Plus). Hétfőn: • FCSB–Viitorul (20.30 órakor, Look tv).Alsóház:

Csütörtökön: • ACS Poli–Gázmetán (18 órakor, Look Plus). Pénteken: • Concordia–Voluntari (18 órakor, Look Plus) •  Pandúrok–Botoşani (20.30 órakor, Look tv). Hétfőn: • Jászvásár–Mv. ESE (18 órakor, Look Plus). A táblázatokon:Felsőház:

1.      FCSB         6       4       1       1       9–4   37

2.      Viitorul      6       2       2       2       6–5   34

3.      Dinamó      6       3       2       1       7–4   32

4.      Kv. CFR     6       2       2       2       7–7   30

5.      Krajova      6       1       2       3       3–8   27

6.      Astra 6       1       1       4       7–11 26