Orange I. liga, rájátszás, 3. forduló: Gólok és 11-es rontások: 2–1

Hétfőn este zárult a román labdarúgó élvonal rájátszásának harmadik fordulója, négy nap leforgása alatt másodszor csapott össze a Viitorul és az Astra, ezúttal Gyurgyevóban. Ezúttal is vendégsiker született (csütörtökön az Astra 3–1-re nyert Ovidiuban a kupamérkőzésen a negyeddöntőben) – Gheorghe Hagi csapata ezúttal a 2–1 jegyében játszott, hiszen a gólok és az elrontott büntetők száma is ez volt.

Az események az első félidőbe sűrűsödtek a Marin Anastasovici Stadionban. Húsz perc után a Viitorul már 2–0-ra vezetett Aurelian Chiţu találatával és Cristian Săpunaru balszerencsés öngóljával. Az előny megduplázódhatott volna, ám a konstancai gárda játékosai naggyá tették a bolgár Plamen Ilijev kapust: hét perc leforgása alatt két büntetőt is kivédett, Chiţu és Florinel Coman is hiába próbálkozott.

A címvédő Astrába frissen beállt Daniel Florea szinte azonnal gólt lőtt, majd három percre rá elszalasztotta az egyenlítés lehetőségét: Radu Petrescu fővárosi játékvezető a harmadik 11-est a házigazdáknak ítélte meg, a csatár azonban a kapu mellé lőtte a büntetőt.

Végeredmény: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Konstancai Viitorul 1–2 (gól: Daniel Florea – 39. perc, illetve Aurelian Chiţu – 13. és Cristian Săpunaru – 20., öngól; 11-est hibázott: Florea – 42. perc, illetve Chiţu – 30. és Florinel Coman – 37. perc).

Hétközi fordulóval folytatódik a sorozat, keddtől csütörtökig bonyolítják le a mérkőzéseket.

Az alsóházban lapzárta után ért véget a Marosvásárhelyi ESE/ASA–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok és a Temesvári ACS Poli–Chiajnai Concordia találkozó.

A további program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSPort1 és a DolceSport, a többit külön közöljük):

Felsőház, 1–6. hely:Szerdán: • Bukaresti Dinamó–Kolozsvári CFR 1907 (21 órakor, Look tv). Csütörtökön: • Viitorul–Krajovai Universitatea SK (18 órakor, Look Plus) • FCSB–Astra (20.30 órakor, Look Plus).

Alsóház, 7–14. hely:

Szerda: • Botoşani-i FC–Voluntari-i FC (16 órakor, Look Plus) • Medgyesi Gázmetán–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC (18.30 órakor, Look tv). A táblázatokon:

6.      Astra 3       0       1       2       3–5   23

Alsóház: 1. Gázmetán 25 pont, 2. Jászvásár 22, 3. Botoşani 20, 4. Voluntari 17, 5. Pandúrok 15, 6. ACS Poli 13 (3–2), 7. Concordia 13 (2–6), 8. Mv. ESE 9.