Orange I. liga, 23. forduló: Pontokat vesztett a Steaua

A labdarúgó Orange I. liga 23. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén a bajnoki címre hajtó Bukaresti Steaua pontokat vesztett a Voluntari-i FC ellenében a Nemzeti Arénában lejátszott mérkőzésen.

A találkozó döntetlenre végződött, Laurenţiu Reghekampf együttese azonban kis híján el is vesztette a találkozót, a vendégek kétszer is vezettek. A mérkőzést eléggé ellentmondásosan vezette a fővárosi Andrei Florin Chivulete, mindkét fél számára megítélt egy-egy büntetőt, ebből a Steauáé egész biztosan hibás döntés volt: Vasile Maftei kezezésekor a védő háttal állt a rálőtt labdának.

Eredmény: • Bukaresti Steaua–Voluntari-i FC 2–2 (gól: Fernando Boldrin – 31. és Eddy Harlem Gnohere – 87. perc, illetve Petre Ivanovici – 3. és Florin Cernat – 81. perc, 11 m). Lapzárta után fejeződött be a Konstancai Viitorul–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok és a Chiajnai Concordia–Bukaresti Dinamó  összecsapás. A Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Gyurgyevói/Giurgiui Astra találkozót március 2-re halasztották.

Az állás: 1. Viitorul 45 pont/22 mérkőzés, 2. Steaua 42/23, 3. Krajovai Universitatea SK 40/23, 4. Medgyesi Gázmetán 35/23 – három pontot levontak, 5. KOLOZSVÁRI CFR 1907 34/23, 6. Dinamó 32/22, …, 10. Voluntari 26/23.