Női EHF-kupa: oroszországi vereségek

A Székesfehérvári Alba Fehérvár KC ötgólos vereséget szenvedett szombaton az orosz Kuban Krasznodar vendégeként a női kézilabda EHF-kupa csoportkörének első fordulójában. Hasonlóképpen az Érdi HC is kikapott Oroszországban, három góllal maradt alul a Rosztov-Don vendégeként.

Krasznodarban a hazaiak a félidőben már tíz góllal is vezettek, de a magyar együttesnek a folytatásban sikerült faragnia hátrányából. A B-csoportnak még a német HC Lipcse és a francia Brest Bretagne a tagja, az első két helyezett jut majd a negyeddöntőbe.

A C-jelű négyesben még a német Bietigheim és a norvég Byasen Trondheim szerepel.

Eredmények, EHF-kupa, nők, csoportkör, 1. forduló:

B-csoport: • Kuban Krasznodar (orosz)– Székesfehérvári Alba Fehérvár KC 31–26 (18–8).C-csoport: • Rosztov-Don (orosz)–Érdi HC 27–24 (16–11).Ez az első alkalom, hogy a nőknél csoportkört rendeznek az EHF-kupában, amely a KEK nyári megszüntetése után második számú európai kupasorozattá lépett elő.