Nem jutott elődöntőbe Halep Miamiban

Nem jutott a legjobb négy közé Simona Halep a Miamiban rendezett, hétmillió dollár összdíjazású keménypályás tenisztorna női versenyében, miután a negyeddöntőben, három játszmában alulmaradt a brit színekben versenyző, magyar származású Konta Johannával szemben.

Halepnek több alkalma is volt, hogy megnyerje a meccset, de nem sikerült élnie ezekkel, és 2 óra 30 perces csata után elveszítette a negyeddöntőt.

A konstancai lány jól kezdte a mérkőzést, 2:1-nél megnyerte ellenfele adogatását, és 6:3-ra hozta az első játszmát.

A 25 éves román játékos katasztrofálisan kezdte a második szettet, Konta 3:0-ra elhúzott és 4:0-hoz is bréklabdája volt. Halep ezt megmentette, 3:3-nál kiegyenlített, aztán 4:3 lett Konta javára. A folytatásban Halep két játékot megnyert, és 5:4-nél a meccsért adogathatott, ám két kettős hibát is elkövetett, s így Konta 5-nél utolérte. Mindenki hozta saját szerváját, és tie-break következett, Halep vezetett 5–3-ra, majd sorozatban három labdát elveszített, s aztán Konta 9–7-re megnyerte a rövidítést.

A nemrég sérülésből felépült Halep a 30 Celsius-fokos melegben fizikailag is rosszul bírta a döntő szettet, és a brit játékos 6:2 arányban megnyerte azt.

Halep ezért a teljesítményéért 146 575 dolláros csekket és 215 világranglistapontot kap.

A favoritok közül Roger Federer és Rafael Nadal bejutott a negyeddöntőbe, az első helyen kiemelt Stanislas Wawrinka viszont kiesett a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyében. A 18-szoros Grand Slam-bajnok Federer két rövidítéses szettben múlta felül hatodszor is a spanyol Roberto Bautisa Agutot, míg Nadal a 35 éves francia Nicolas Mahut-t búcsúztatta szintén nagy csatában.

Érdekesség, hogy Federer és Nadal is napra pontosan 13 éve vívta első mérkőzését a floridai tornán. A svájci játékos 16–1-re javította idei győzelmi méregét, beállítva saját legjobb szezonrajtját.

A folytatásban a 14-szeres Grand Slam-bajnok Nadal kétszettes győzelemmel jutott be az elődöntőbe. A spanyol sztár szerdán a hazai közönség előtt szereplő Jack Sockot búcsúztatta úgy, hogy ellenfelének a második szettben két labdája is volt a 3:0-s vezetéshez. Nadal a négy között az olasz Fabio Fogninivel találkozik, aki nagy meglepetésre könnyedén verte a második helyen rangsorolt Nisikori Kejt. A 29 éves Fognini 2007 óta az első játékos Miamiban, aki nem kiemeltként bejutott az elődöntőbe.

A 32. születésnapját ünneplő Wawrinka a mindössze 19 éves Alexander Zverevtől kapott ki úgy, hogy az utolsó két szettben mindössze három gémet nyert. A németek büszkesége az előző fordulóban három meccslabdát hárítva verte az amerikai John Isnert, és a nyolc között az ausztrál Nick Kyrgios vár rá, akitől két hete kikapott Indian Wellsben.

A nőknél az Australian Openen döntős Venus Williams legyőzte a világelső Angelique Kerbert. A 36 éves amerikai – aki 1998-ban, 1999-ben és 2001-ben nyerte meg a floridai tornát – 1 óra 39 perc alatt diadalmaskodott, és a folytatásban Konta vár rá.

Eredmények:

Nők, negyeddöntő: Ka. Plískova (cseh, 2.)–Lucsics-Baroni (horvát, 26.) 6:3, 6:4; Wozniacki (dán, 12.)–Safarova (cseh) 6:4, 6:3; Konta (brit, 10.)–Halep (3.) 3:6, 7:6 (7), 6:2; V. Williams (amerikai, 11.)–Kerber (német, 1.) 7:5, 6:3. Az elődöntőben: V. Williams–Konta, Plískova–Wozniacki.

Férfiak, nyolcaddöntő: Nisikori (japán, 2.)–Delbonis (argentin) 6:3, 4:6, 6:3; Sock (amerikai, 13.)–Donaldson (amerikai) 6:2, 6:1; Fognini (olasz)–Young (amerikai) 6:0, 6:4; Berdych (cseh, 10.)–Mannarino (francia) 6:3, 7:5; A. Zverev (német, 16.)–Wawrinka (svájci, 1.) 4:6, 6:2, 6:1; Federer (svájci, 4.)–Bautista Agut (spanyol, 14.) 7:6 (5), 7:6 (4); Nadal (spanyol, 5.)–Mahut (francia) 6:4, 7:6 (4); Kyrgios (ausztrál, 12.)–Goffin (belga, 8.) 7:6 (5), 6:3.

Negyeddöntő: Nadal–Sock (amerikai, 13.) 6:2, 6:3; Fognini–Nisikori 6:4, 6:2.