Megnyerte az alapszakaszt a CFR 1907

A labdarúgó I. liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában rangadót rendeztek a krajovai Ion Oblemenco Stadionban: a táblázaton második Universitatea FC az éllovas Kolozsvári CFR 1907-et fogadta. A bajnokcsapat – akárcsak ősszel Kolozsvárott – 2–0-ra győzött, és megnyerte az alapszakaszt.

A vasutasok jól kezdtek az oltyán katlanban, a 9. percben megszerezték a vezetést. Egy ellentámadás során Alexandru Chipciu adta be a labdát jobbról Valentin Costache fejéről a labda a venezuelai Mario Rondónhoz jutott, a csatár pedig betalált az olasz Mirko Pigliacelli kapujába (0–1).

A vezetés megszerzése után a krajovaiak birtokolták többet a labdát, több helyzetük is volt, de a litván Giedrius Arlauskis nagy formában védett Valentin Mihai Mihăilă, a bosnyák Elvir Koljics, a szerb Uros Csoszics és Alexandru Cicâldău próbálkozásainál. S amikor már ő is tehetetlen volt, akkor két ízben a kapufa mentett (Dan Nistor a 14., Andrei Ivan a 45. + 6. percben találta el a lécet). A renitens, füstbombákat és petárdákat is bevető oltyán szurkolóhad miatt a fővárosi Marcel Bârsan játékvezető 10 percre megszakította a mérkőzés első félidejét.

Fordulás után viszont Rondón növelhette volna az előnyt az 53. percben, de ő is a kapufát találta el. A 67. percben viszont Cristian Manea leszaladt a jobb oldalon, lerázta Nicuşor Bancut, lövés-beadása megpattant a horvát és bosnyák gyökerekkel rendelkező svájci születésű Ivan Martic hátán, és a labda a hálóban kötött ki (0–2).

A CFR 1907 számára következik a sevillai visszavágó mérkőzés az Európa Liga tizenhatoddöntőjében (a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban 1–1 volt az eredmény), majd kezdődik a rájátszás a felsőházban – a menetrend még a hétfő esti Botoşani-i FC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika moldovai rangadó végeredményétől és a botoşani-iak végső helyezésétől is függ.

Dan Petrescu csapata: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Andrei Burcă, Kevin Boli, Mario Camora – Cătălin Itu (87. perc Claudiu Petrila), Ovidiu Hoban, Damjan Djokovics – Alexandru Chipciu (82. perc Mihai Bordeianu), Mario Rondón, Valentin Costache (65. perc Bille-Abdel Omrani).

A CFR 1907 hat fordulója veretlen (négy győzelem és két döntetlen), a krajovaiaknak három győzelemből álló sorozata szakadt meg.

Végeredmény: • Krajovai Universitatea FC–Kolozsvári CFR 1907 0–2 (gól: Mario Rondón – 9. perc és Ivan Martics – 67. perc, öngól). A forduló és az alapszakasz a hétfő esti Botoşani-i FC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika találkozóval zárult. Az állás:

14.    Voluntari    26     5       5       16     22–45         20

Borítókép: Mario Rondón (labdával) korai góljával került előnybe a vasutascsapat – FOTÓ: MEDIAFAX