Magyar NB I., 5. forduló: Csak a Fehérvár 100%-os

Az éllovas Székesfehérvári MOL Fehérvár FC az ötödik fordulóban is győzött, így már egyedüliként százszázalékos a labdarúgó OTP Bank Ligában.

A székesfehérváriak ezúttal a Kisvárdát múlták felül 3–0-ra, míg az eddig szintén pontveszteség nélkül álló Mezőkövesd a Pakstól, a Debreceni VSC pedig az újonc Kaposvári Rákóczitól kapott ki.

Pont nélküli csapat már nincs a mezőnyben, ugyanis a Kaposvár mellett a Budapesti Honvéd is győzött, az Újpest vendégeként.

Eredmények: • Mezőkövesd Zsóry FC-Paksi FC 0–2 (gól: Hahn János 2 – 22. és 50. perc, az első 11 m) • Székesfehérvári MOL Fehérvár FC–Kisvárda Master Good 3–0 (Visar Musliu – 41., Georgi Milanov – 56. és, Armin Hodzics – 77. perc) • Újpest FC–Budapesti Honvéd 2–3 (Feczesin Róbert 4. és Davide Lanzafame – 91. perc, öngól, illetve Eke Uzoma – 10., Tidjani Amadou Moutari Kalala – 27. és Gazdag Dániel – 31. perc) • Zalaegerszegi TE FC–Puskás Akadémia FC 1–1 (Radó András – 43. perc, 11 m, illetve David Vanecek – 36. perc) • Debreceni VSC–Kaposvári Rákóczi FC 0–1 (Ádám Martin – 9. perc) • Ferencvárosi Torna Club–Diósgyőri VTK 1–0 (Mikalaj Szihnyevics – 37. perc; kiállítva: Isael da Silva Barbosa – 7. perc; a 25. percben az FTC játékosa, Bőle Lukács kihagyott egy 11-est). A tabellán:

1.      Fehérvár     5       5       0       0       16–3 15

2.      Mezőköv.   5       4       0       1       7–3   12

3.      Debrecen    4       3       0       1       10–6 9

4.      Kisvárda    5       3       0       2       7–8   9

5.      Puskás A.   5       2       1       2       8–6   7

6.      Paks  5       2       1       2       6–5   7

7.      FTC  3       2       0       1       3–4   6

8.      ZTE  4       1       1       2       7–5   4