Magyar NB I. 22. forduló: Kétharmados helyzet

Az éllovas Ferencváros és a második helyezett Vidi FC is nyert a magyar OTP Bank Liga 22. fordulójában, így megmaradt a két csapat közötti hatpontos különbség.

A bajnokság kétharmadánál az Újpest áll a harmadik helyen, mivel a Diósgyőr elleni fölényes győzelmével megelőzte a Pakson vereséget szenvedő Debrecent. Utóbbi együttes ráadásul két helyet csúszott vissza, mivel a Honvéd is begyűjtötte a három pontot.

Eredmények: • Székesfehérvári MOL Vidi FC–Szombathelyi Haladás 1–0 (Kovács István – 78. perc) • Mezőkövesd Zsóry FC–Kisvárda Master Good 2–2 (Cseri Tamás – 23., 11 m és Sztavrosz Cukalasz – 64. perc, öngól, illetve Cukalasz – 9. és Anton Kravcsenko – 14. perc) • Újpest FC–Diósgyőri VTK 5–0 (Vincent Onovo – 6., Nagy Dániel – 48., Dzenan Burekovics – 69., Novothny Soma – 86. és Zsótér Donát – 90. perc) • Paksi FC–Debreceni VSC 2–1 (Nagy Sándor – 63., öngól és Hahn János – 68. perc, 11 m, illetve Varga Kevin – 54. perc) • Ferencvárosi Torna Club–Puskás Akadémia FC 4–0 (Fernando Gorriarán – 47., 11 m, Ivan Jevhenovics Petrjak – 49., Tokamc Nguen – 58. és Nyikolaj Szignyevics – 92. perc; kiállítva Szolnoki Roland – 85. perc) • Budapesti Honvéd–Budapesti MTK 2–1 (Filip Holender– 44., 11 m és Änis Ben-Hatira – 58. perc, illetve Torghelle Sándor – 51. perc, 11 m). A tabellán:

1.      FTC            22     14     4       4       43–18         46

2.      Vidi           22     12     4       6       35–22         40

3.      Újpest        22     9       9       4       28–15         36

4.      Honvéd      22     10     5       7       26–20         35

5.      Debrecen    22     9       7       6       28–25         34

6.      MTK             22     9       3       10     33–34         30

7.      Paks              22     7       9       6       27–28         30

8.      Mezőköv.   22     7       8       7       32–30         29