Labdarúgó I. liga, 14. forduló: hétfői 3–0-k

A román labdarúgó élvonal 14. (a visszavágók első) fordulója hétfőn zárult, mindkét találkozó 3–0-lal végződött.

Az esti meccsen Miriuţă László együttese, a Bukaresti Dinamó első sikerét érte el, a szépséghiba csak annyi, hogy a sereghajtó, az I. ligában nem sok vizet zavaró együttest verte.

A bánsági meccsen arányaiban is meglepő vendéggyőzelem született.

Eredmények: • Temesvári ACS Poli–Chiajnai Concordia 0–3 (gól: Claudiu Bumba 2 – 29. és 80. perc, valamint Paul Batin – 83. perc) • Bukaresti Dinamó–Bukaresti Juventus 3–0 (Girogosz Katszikasz 2 – 44. és 50., továbbá Mădălin Mihăescu – 80. perc, öngól; a Juventus játékosa, Liviu Băjenaru 11-est hibázott a 38. percben).

Péntektől hétfőig rendezik az alapszakasz 15. fordulóját.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport és a Telekom Sport, a többit külön közöljük):

Pénteken: • Medgyesen Gázmetán–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC (18 órakor, Look Plus) • Concordia–Krajovai Universitatea SK (20.45 órakor, Look tv). Szombaton: • Juventus–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (18 órakor, Look Plus) • Konstancai Viitorul–Kolozsvári CFR 1907 (20.45 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Voluntari-i FC (18 órakor, Look Plus) • FCSB–ACS Poli (20.45 órakor, Look Plus). Hétfőn: • Botoşani-i FC–Dinamó (20.45 órakor, Look tv). Az állás:1.      Kv. CFR     14     10     3       1       25–9 33

2.      FCSB         14     8       5       1       22–8 29

3.      Krajova      14     8       5       1       22–11         29

4.      Astra 14     6       6       2       19–11         24

5.      Botoşani     14     7       3       4       20–14         24

6.      Dinamó      14     6       2       6       21–15         20

7.      Viitorul      14     6       2       6       16–13         20

8.      ACS Poli    14     5       3       6       12–17         18

9.      Concord.    14     5       2       7       16–16         17