Labdarúgás: Kupáról kupára

Olasz Kupa

A Milánói Internazionale 2–1-re legyőzte a vendég Fiorentinát a labdarúgó Olasz Kupa negyeddöntőjében szerdán, és ezzel bejutott az elődöntőbe. Az Inter ellenfele a román idegenlégiós Ştefan Radu csapatát, az SS Laziót búcsúztató SSC Nápoly lesz a négy között, a másik ágon az AC Milan a Torinói Juventusszal találkozik az elődöntőben. Az első mérkőzéseket február 12-én, a visszavágókat március 4-én játsszák.

Spanyol Király Kupa

A nyolcaddöntők háromnegyedét bonyolították le a spanyol Király Kupában.

Eredmények: • Tenerife (II. liga)–Athletic Bilbao 2–3 • Cultural Leonesa (III.)–Valencia CF 0–0, tizenegyesekkel: 2–4 • Rayo Vallecano (II.)–Villarreal 0–2 • Real Zaragoza (II.)–Real Madrid 0–4 • Real Sociedad–Osasuna Pamplona 3–1 • CD Badajoz (III.)–Granada 2–3. Az FC Barcelona–Leganés és a Mirandés (II.)–FC Sevilla találkozó csütörtökre maradt.

Angol Ligakupa

A Manchester United 1–0-ra nyert a Manchester City vendégeként az angol Ligakupa elődöntőjének visszavágóján, így 3–2-es összesítéssel a City jutott a sorozat fináléjába. A találkozó egyetlen gólját Nemanja Matics szerezte a 35. percben. A Manchester City ellenfele az Aston Villa lesz március elsején a londoni Wembley Stadionban.

Francia Kupa

Három mérkőzést rendeztek szerdán a Francia Kupában, meglepetésre a negyedosztályú Épinal az élvonalbeli OSC Lille együttesét búcsúztatta.

Eredmények: • Épinal (IV. liga)–OSC Lille 2–1 • Pau (III.)–Paris Saint-Germain 0–2 • Olympique Marseille–Racing Strasbourg 3–1. Csütörtökre maradt a Nizza/Nice–Olympique Lyon mérkőzés.