Labdarúgás, III. liga – 10.: Zilahi bravúrsorozat

Egyik évben sem indult ilyen sikeresen a III. ligában a Zilahi FC labdarúgócsapata mint ezen az őszön. Máskor nagy ígéretekkel és jóslásokkal vágtak neki az új idénynek a szilágyságiak, és szereplésük mindig elmaradt a szurkolók várakozásától.

Idén a klub vezetői semmit sem ígértek, és íme, ott vannak az élbolyban. A kolozsvári Costică Olariu (aki még ült a Dési Egyesülés és a Nemeszsuki Egyesülés kispadján is) edzette Meszes alji együttes nyolc (!) forduló óta nem kapott ki, és a hétvégén a III. liga 5. csoportjában sorozatban az ötödik győzelmét is megszerezte.Nem volt könnyű mérkőzésük az új évadban várakozáson alul szereplő Fugyivásárhelyi SK ellen a zilahiaknak, ugyanis három alapember nélkül álltak ki az esőáztatta pályára: Florin Istrate gólkirályt, Raul Stanciu csapatkapitányt és a gárda legidősebb és legtapasztaltabb játékosát, Alberto Vălimăreanut kellett nélkülözniük a hazaiaknak. Mindhárman fel voltak függesztve a 10. fordulóban. Emellett még sérültjük is volt, ami igazán megnehezítette dolgukat. Ennek ellenére a Zilahi FC biztosan nyert egy góllal. Az összecsapás egyetlen gólját  Cristian Bucur (a nyáron szerződtették le a közben megszűnt Máramarosszigeti MSC-től) rúgta az 53. percben, amikor Alexandru Maria 20 méteres szabadrúgása nyomán gurította a hálóba a labdát. A hazaiaknak még volt egy óriási lehetősége, Cristian Tăbârţă lövése a 36. percben jobb kapufán csattant. A bihariaknak egyetlen nagyobb gólhelyzetük volt, a 43. percben Bóka Benjámin a tizenhatoson belül ügyetlenkedett el egy jó lehetőséget. A meccs nagy részében azonban a zilahiak uralták a játékot.Végeredmény: • Zilahi FC–Fugyivásárhelyi SK 1–0 (0–0).A három Kolozs megyei gárda közül a Kolozsvári Egészség szabadnapos volt. A Nemeszsuki Egyesülés pontot rabolt a Lénárdfalvi ACS otthonából, gól nélküli döntetlent ért el. A Dési Egyesülés pedig a Marosvásárhelyi ESE/ASA csapatát fogadta, és Sandu Iovu 48. percben elért találatával 1–0-ra nyert.Az 5. csoport többi eredménye: • Medgyesi Gázmetán II–Radnót 5–1 (gól: Alexandru Buziuc 2 – 30. és 70., Sabin Lupu 2 – 34. és 90., továbbá Mihai Stancu – 55. perc, 11 m, illetve Ionuţ Cheţan – 54. perc) • FC Beszterce–Sülelmedi Jövő 1–5 (Adrian Nalaţi – 81. perc, illetve Marius Feraru – 16., Sergiu Chiorean 2 – 54. és 70., Tudor Balmoş – 74., valamint Bogdan Boje – 91. perc) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Kudzsiri Kohász 3–1 (Radu Necşulescu – 3., George Monea – 71. és Petrişor Petrescu – 84. perc, illetve Covaciu – 21. perc) • Pusztadaróci Termés–Szászrégeni Lendület 1–0 (Raul Ştef – 25. perc). A táblázaton:

1.    Hermann.    10    9    1    0    26–12    28