Kiosztotta támogatásait a Kolozs Megyei Tanács

A Kalotaszegi Magyar Napoknak tizenöt ezer lejes összeget ítéltek meg
A Kolozs Megyei Tanács hétfői rendkívüli ülésén döntöttek a kultúrával, sporttal, ifjúsággal foglalkozó civil szervezetek és egyházak támogatásáról. Az idei összeg elérte a 7,7 millió lejt.

Egyik legfontosabb tanácsülés a mai, hiszen sok Kolozs megyei magyar civil szervezet programja, közösségépítő rendezvénye, hagyományápoló projektje ezen forrásokból  valósul meg, akárcsak az egyházközségek által tervezett javítási munkálatok. Idén is közel 1,2 millió lejjel járulunk hozzá a magyar rendezvények megszervezéséhez és egyházi vonatkozású projektek megvalósításához– mondta el Vákár István, a Kolozs Megyei Tanács RMDSZ-es alelnöke.

A Kolozsvári Magyar Napokat megszervező Kincses Kolozsvár Egyesület kiemelt támogatásban –  húszezer lejben – részesült. Hasonlóképpen  a Kalotaszegi Magyar Napoknak tizenöt ezer lejes összeget ítéltek meg, a Kolozs Megyei Ifjúsági Fórumnak (KIFOR) a Kolozsvári Majálisra tízezer lejt, a Kolozsvári Operabarátok Köre Egyesületnek tízezer lejt,  a Corvineum Alapítványnak az Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztivál megszervezésére tízezer lejt,  a Szent István-napi Néptánctalálkozó lebonyolítására hatezer lejta tordaszentlászlói községnapokra négyezer lejt, a várfalvi községnapok és Hagymafesztivál megszervezésére négyezer lejt. 

Az Argumentum Nostrum Egyesületneka nyári Anyó-programokra nyolcezer lejt hagytak jóváa Téka Alapítványak tízezer lejtaz Encyclopedia Egyesületnek a Killyéni Péter Sportnapok megszervezésére ötezer lejta Református Kollégium Egyesületének hatezer lejta Kozmutza Flóra Egyesületnek ötezer lejta Koinónia nyári egyetemnek ötezer lejt, a Dési Civil Műhely és Kádár József Egyesület programjaira egyenként ötezer lejt, a Magyarfenesi Ifjúsági Napokra a MICS Egyesületnek 5,3 ezer lejt, a kalotaszentkirályi Silvanus Egyesületnek ugyancsak 5,3 ezer lejt szavaztak meg. 

Templomok, egyházi épületek felújítására 3,050 millió lejes keretösszeg állt rendelkezésre, a legtöbb pályázatot a magyar egyházak közül a református egyházközségek nyújtották be, összesen 77 kérelmet, a római katolikus plébániak 15 kérelmet, továbbá 11 kérés érkezett az unitárius egyházközségek részéről. A Farkas utcai református egyházközség részére felújítási munkálatokra huszonöt ezer lejt, a györgyfalvi, szamosújvári, aranyosgyéresi római katolikus plébániák részére egyenként tizenegyezer lejt, a kolozsvári ferences templom javítási munkálataira húszezer lejt, a bánffyhunyadi református egyházközségnek tízezer lejt, a komjátszegi unitárius egyházközségnek ötezer lejt hagytak jóvá.

A nyertes pályázatok listája elérhető a Kolozs Megyei Tanács honlapján (cjcluj.ro) a Finantări nerambursabile 2024 menüpont alatt.

promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

Magyar nyelvű szentmisét mutatott be és fiatalokat bérmált szombaton Bukarestben, a Minden Kegyelmek Édesanyjának nevét viselő Barátok templomában Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek.
Közhír