III. liga, 23. forduló: Öngóllal kapott ki a Dési Egyesülés

Sehogy sem sikerül győzniük hazai pályán a Dési Egyesülés labdarúgóinak – így történt ez a labdarúgó harmadosztály 23. fordulójában. Ha az ellenfélnek nem sikerül betalálni a kapuba, gólt rúgnak saját kapusuknak a désiek.

(erkedi, póka)

A hétvégi Barcarozsnyói Olimpic Cetate elleni mérkőzést a hazaiak uraltak, de a három pontot a brassóiak vitték el. Hiába játszottak jobban a Szamos-partiak, a győzelmet a vendégek szerezték meg, méghozzá Kovács Szabolcs öngóljával: a 25. percben barcarozsnyói szöglet nyomán az Egyesülés középhátvédje saját kapujába továbbította a labdát. Nagy pechjük volt Gică Barbu edző tanítványainak, akik könnyelműen vették az összecsapást a hétközi tasnádi siker után, és a következmények szomorúak voltak. Andrei Pop dési csatárnak három jó helyzete volt az egykoron élvonalbeli Brassói FC alakulatában is szereplő Daniel Mutu hálóőr előtt, de egyiket sem sikerült értékesítenie. Az utolsó tíz percben a désiek mindent megtettek az egyenlítésért, valósággal lerohanták az ellenfelet, de Florin Blaj húsz méteres bombalövése alig néhány centire került a kapu fölé. Közben a csereként beállt Alexandru Papp is elpuskázott egy kitűnő lehetőséget gólszerzésre. Már kezd krónikus betegséggé válni, az Egyesülésnek inkább kedveznek az idegenbeli csaták. Ott jobban tudnak kibontakozni, ez már nyilvánvaló a tavaszi idény eddigi fordulóiban.

Az Egyesülés csapata a hétvégi menetben: Brie – Plăian, Onicaş, Kovács Szabolcs, Pârv – Fl. Blaj,  B. Pop, Cătinean, Hetea –  Hâmpea,  A. Pop; cserék: A. Papp, Budean, Sabo és Condureanu.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Barcarozsnyói Olimpic Cetate 0–1 (Kovács Szabolcs – 25. perc, öngól).

A Dan Dobai edzette kolozsvári vasutasok másodcsapatára 11 perc után ráijesztett a kullogók közt jegyzett Medgyesi Gázmetán II. Raul Hăşmăşan góljával, de aztán beindult a géphenger a fellegvári CMC-pályán: a CFR II. szünetig hármat, összességében ötöt vágott, s 5–1-re diadalmaskodott.

A kolozsvári csapat összeállítása: Adrian Rus – Ispas, Horj, I. Rus, Milandru – Dat, Adrian Pop, Itu – Petrila, Girsik Attila, Joca; cserék: Moisin, Chira, Potra, Hindrich.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR II–Medgyesi Gázmetán II. 5–1 (gól: Emanuel Dat – 14., Rareş Ispas – 29., Claudiu Petrila – 37., Alen Moisin – 78. és Bogdan Milandru – 79. perc, illetve Raul Hăşmăşan – 11. perc).

Öt gólt lőtt a Tordai Üveg Aranyos FC is, idegenben verte a Marosvásárhelyi MSE-t. Öngóllal és kiállítással kezdődött az események sora, mindkét esetben Török Dávid volt a szenvedő fél, az előnyt büntetőből növelték a Kolozs megyeiek még fordulás előtt, majd a második felvonásban a csatárok is megtalálták a góllövő cipőjüket.

Constantin Olariu csapata: R. Pop – Marcu, Ionescu, Cocoară, Paul Chiş – Bria, Vitan, Savu, Paleoca – Lemnaru, Florin Chişu; cserék: Oltean, Silaghi, Băeţean és Varodi.

Végeredmény: • Marosvásárhelyi MSE–Tordai Üveg Aranyos FC 0–5 (Török Dávid – 38., öngól, Raul Vitan – 45., 11 m, Valentin Lemnaru – 52., Bogdan Varodi  2 – 63. és 87. perc; kiállítva: Török Dávid – 40. perc).

Kolozs megye negyedik csapata, a Kolozsvári Egészség a hajráig bírta a besztercei mérkőzést, de végül 2–1-re kikapott a helyi ACS Unu Fotbal Glóriától, a Zöld Vírusoktól Raul Ciupe büntetőből volt eredményes.

Kis Csaba és Dan Matei csapata: Lăzăreanu – Ţirlea, Rada, Porumb, Cristian Paul –  Lupu, Ciupe, Paşca, Creţ – Roman, Ceaca; cserepad: Pap, Şoimuşan, Bucur, Soloşi, Gaşpar, Ducă és Petrişor.

Végeredmény: • Besztercei ACS Unu Fotbal Glória–Kolozsvári Egészség 2–1 (Marius Curtuiuş 2 – 7. és 73. perc, illetve Raul Ciupe – 26. perc, 11 m).

Az ötödik csoport további eredményei: • Székelyudvarhelyi FC–Tasnádi Egyesülés 2–0 (Horia Crişan – 5. és Romaric Logon – 40. perc) • Lénárdfalvi ACSF–FK Csíkszereda 2–4 (Sergiu Ciocan – 53. és Alin Bota kapus – 64. perc, 11 m – az első gólnál a 11-est szintén Bota végezte el, de lepasszolt Ciocannak, illetve Bajkó Barna 2 – 8. és 55., a második 11 m, Szlobodan Lalics – 30., továbbá Soufiane Jebari – 62. perc; kiállítva: Milian Urs – 32. perc, Lénárdfalva) • Radnóti SK–Szászhermányi AFC 3–2 (Darius Ghirca – 2., Răzvan Stoica – 85. és Szilágyi Arnorld – 89. perc, illetve Marian Constantinescu – 45. és Bogdan Roşu – 53. perc) • Nagybányai Minaur–Szászrégeni Lendület 1–0 (Valer Giurgiu – 8. perc). Az állás:

1.       Lénárdf.      23      18      1        4        71–23         55

2.       Szereda       23      17      4        2        60–16         55

3.       Minaur        23      13      7        3        40–15         46

4.       Rozsnyó     23      13      4        6        27–20         43

5.       Kv. Eg.       23      12      4        7        34–21         40

6.       CFR II.       23      11      6        6        48–33         397.       Torda            23      10      5        8        33–27         35

8.       Régen          23      9        6        8        31–26         33

9.       Beszterce    23      9        5        9        29–31         32

10.     Dés              23      6        8        9        31–32         26

11.     Hermány     23      6        7        10      29–31         25

12.     Udvarh.      23      7        4        12      27–36         25

13.     Tasnád        23      6        6        11      34–44         24

14.     Mv. MSE    23      4        3        16      18–64         15

15.     Gázm. II.     23      3        3        17      24–55         12