III. liga, 23. forduló: Dés lehengerelte a Szatmár megyeieket

Megbosszulta magát a Dési Egyesülés a múlt fordulóban Medgyesen elszenvedett csúnya (1–5) vereségért, és melyik ellenfelével szemben tehette ezt: a táblázat utolsó előtti helyén álló Pusztadaróci Termés csapata ellen, amely még egyszer kikapott ilyen arányban a Kis Szamos völgyében, Nemeszsukon.

A désieknek könnyű dolguk volt a múlt hétvégi hazai mérkőzésen, a vendégek gyenge teljesítményt nyújtottak, és úgy néz ki Ritli Zoltán edző legényei nem menekülnek meg a kieséstől (visszatérnek oda, ahonnan a tavaly nyáron feljutottak, azaz a IV. ligába) Az Egyesülés kispadján, nagy meglepetésre, a mindig „mentőövnek” számító helybeli (de pályafutása során játszott a Bukaresti Sportul Studenţesc és a Vajdahunyadi Corvin élvonalbeli kluboknál is) Eusebiu Şuvagău ült, akit fentről a hivatalos lelátóról Cristi Dulca figyelt. Egyelőre az utóbbi amolyan technikai igazgatói szerepet tölt be Désen, de sorsa még nem tisztázódott. A fontos, hogy az Egyesülés fölényesen nyert a Szatmár megyei együttessel szemben, méghozzá 6–1 (2–0) arányban. Akár duplája is lehetett volna az eredménynek, annyi gólhelyzetük volt a hazaiaknak. Az első félidőben még bírták az iramot a szatmáriak, de aztán összeestek, egyre-másra kapták a gólokat. Sorrendben Déstől Alexandru Blaj (17. perc), Kovács Szabolcs (42. perc), Stephan Ferhaoui (51. perc), Antonio Giurgean (57. perc), Ilie Suciu (77. perc) és Florin Blaj (85. perc) talált be a Termés kapujába. A vendégek a 64. percben voltak eredményesek Andrei Mureşan révén.

Az Egyesülés szakvezetői egyre nagyobb bizalmat szavaznak a helyi nevelésű fiataloknak, a első lépés már a 23. fordulóban megtörtént, de a folyamat majd az új évad küszöbén mutatkozik meg. Désen egyre többen lépnek a már bevált Ciprian Deac és Paul Papp nyomdokaira és a jelenlegi tréner nem más mint éppen az előbb érintettek első edzője. Ez jó jel a jövőre nézve.

A Kolozs megyeiek közül a Nemeszsuki Egyesülés szabadnapos volt, a Kolozsvári Egészség pedig a Kudzsiri Kohász vendége volt, s 2–0-ra kikapott (a gólokon Adrian Radu – 5. és Andrei Tăban – 70. perc osztozott).

Az ötödik csoport többi eredménye: • Fugyivásárhelyi SK–Lénárdfalvi ACS 2–3 (gól: Sergiu Ban – 2., 11 m és Andrei Gal – 54. perc, illetve Alin Cuc 2 – 36. és 73., továbbá Bogdan Paşcu – 77. perc) • Radnóti SK–Zilahi FC 2–0 (Andrei Balea – 45. és Kovács Tihamér – 61. perc) • Szászrégeni Lendület–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 0–2 (Adrian Cârstean – 60. és Petrişor Petrescu – 83. perc) • Sülelmedi Jövő–Medgyesi Gázmetán II. 0–0 • FC Beszterce–Marosvásárhelyi ESE/ASA II. 0–3 (játék nélkül, a házigazdákat nem programozták, mert előző hazai meccsükön nem fizették ki a játékvezetőket). Az állás:

1.      Hermann.   22     17     2       3       46–19         53

2.      Kudzsir      21     14     3       4       48–18         45

3.      Lénárdf.      22     13     6       3       45–22         45

4.      Zilah 22     13     3       6       31–17         42

5.      Kv. Eg.       22     11     6       5       29–20         39

6.      Gázm. II.    21     11     5       5       45–31         38

7.      Zsuk  21     11     3       7       39–22         36

8.      Lendület     21     9       2       10     27–27         29