III. liga, 21. forduló: Désen a listavezető uralta a játékot

Esélyesként érkeztek a Szamos-parti stadionba és győztesen hagyták el a pályát a listavezető nagyszebeniek a labdarúgó harmadosztály hétközi fordulójában.

(erkedi, póka)

Tartottak a désiek ettől a mérkőzéstől és ennek volt alapja is. A vendégek egy sokkal összeforrottabb és jobb gárdát alkotnak, és biztosan menetelnek a II. liga felé. Ez az Egyesülés elleni összecsapáson is megmutatkozott, ők uralták a meccset, a hazaiaknak alig egy-két tiszta gólhelyzetük volt.

Az első perctől kezdve felülkerekedtek a szebeniek és egyre gyakrabban közelítették meg Székely Loránd kapuját (aki a hétközi fordulóban is nagyokat védett). Sorra Necşulescu, Petrescu, Neacşa és Fotescu jobbnál-jobb helyzetekben ügyetlenkedtek, mindaddig, amíg a 41. percben Crişan öt méterről fejjel betalált a désiek kapujába.

Szünet után is az első helyen álló csapat támadott többet,  de a tapasztalt Podină által irányított hazai védelem állta a sarat, és tartotta a minimális vereséget. Gică Barbu tanítványainak ennek ellenére volt egy jó lehetőségük kiegyenlíteni, de a 76. percben Ferhaoui tizenhatoson kívüli jó lövése a felső léc fölé ment. Így maradt a 0–1, ami rég nem fordult elő a sétatéri stadion pályáján, a désieknek ez volt az első hazai vereségük ebben a bajnokságban.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 0–1 (0–1).

A Kolozs megyeiek számára nem termett babér a hétközi menetben: a Nemeszsuki Egyesülés 2–0-ra kapott ki a Kudzsiri Kohász otthonában, míg a Kolozsvári Egészség szintén idegenben szerepelt, s 3–0-s vereséget szenvedett a Szászrégeni Lendülettől.

Az ötödik csoport többi eredménye: • Radnóti SK–Lénárdfalvi AFC 1–0 • Sülelmedi Jövő–Zilahi FC 0–1 • FC Beszterce–Medgyesi Gázmetán II. 1–3 • Pusztadaróci Termés–Marosvásárhelyi ESE II. 1–0. A Fugyivásárhelyi SK szabadnapos volt.

A 22. fordulót pénteken és szombaton bonyolítják le (a mérkőzések 17 órakor kezdődnek):

A program:

Pénteken: • Nemeszsuk–Fugyivásárhely • Kv. Egészség–Radnót • Zilah–Lendület • Gázmetán II–Dés. Szombaton: • Lénárdfalva–Kudzsir • Hermannstadt–Sülelmed • Pusztadaróc–Beszterce. Addig az állás:

1.      Hermann.   20     15     2       3       42–19         47

2.      Zilah 20     13     3       4       31–14         42

3.      Kudzsir      19     13     2       4       45–17         41

4.      Lénárdf.      20     12     5       3       41–19         41

5.      Kv. Eg.       20     10     6       4       28–18         36

6.      Gázm. II.    19     10     4       5       40–30         34

7.      Zsuk  20     10     3       7       35–22         33