I. liga: zárult a 14. játéknap

A román labdarúgó élvonalban a 14. forduló két mérkőzéssel zárult, mindkettőn hazai siker született.

Az Ovidiuban rendezett mérkőzést két kiállítás tarkította, Kovács István nagykárolyi játékvezető a vendégek játékosainak mutatta fel a piros lapot. A konstancaiak győztes találata az utolsó hosszabbításpercben esett.

Eredmények: • Konstancai Viitorul–Voluntari-i FC 2–1 (gól: Răzvan Marin – 78., 11 m és Kevin Boli – 95. perc, illetve Florin Cernat – 8. perc, 11 m; kiállítva: Ionuţ Balaur – 66. és Vasile Maftei – 75. perc, mindkettő Voluntari) • Botoşani-i FC–Temesvári ACS Poli 2–0 (Willie Barbosa 2 – 35. és 41. perc).

A 15. fordulót péntektől hétfőig rendezik.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a DolceSport, a többit külön jelezzük):

Pénteken: • Medgyesi Gázmetán–Jászvásári Politechnika MSC (17.30 óra, Look tv). Szombaton: • Voluntari–Chiajnai Concordia (14 óra, Look Plus) • Marosvásárhelyi ESE/ASA–Krajovai Universitatea SK (18 óra, Look Plus) • ACS Poli–Bukaresti Dinamó (20.30 óra, Look Plus). Vasárnap: Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok (18 óra, Look tv)Bukaresti Steaua–Viitorul (20.30 óra, Look tv). Hétfőn: • Kolozsvári CFR 1907– Botoşani (20.30 óra, Look tv). A táblázaton:

1.      Steaua        14     9       3       2       20–10         30

2.      Krajova      14     8       3       3       21–15         27

3.      Viitorul      14     8       2       4       18–14         26

4.      Botoşani     14     7       2       5       23–15         23

5.      Gázm.         14     6       5       3       18–15         23

6.      Kv. CFR*   14     7       5       2       25–12         20

7.      Dinamó      14     5       5       4       24–16         20