I. liga: Zárás a 7. fordulóban

Két mérkőzés maradt hétfőre a román labdarúgó élvonal hetedik fordulójából, mindkettőn a házigazdák egygólos sikert arattak.

Miriuţă László együttese, a Chiajnai Concordia egygólos vezetésről veszített, az újonc Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK pedig nehezen adta meg magát, de kikapott.

Eredmények: • Botoşani-i FC–Chiajnai Concordia 2–1 (gól: Laurenţiu Buş – 53. és Mihai Roman – 55. perc, illetve Paul Batin – 27. perc; kiállítva: Olimpiu Moruţan – 77. perc, Botoşani) • Bukaresti Dinamó–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–0 (Sergiu Hanca – 68. perc, 11 m; kiállítva: José Antonio Romera Navarro – 84. perc, Dinamó; a találkozót a kolozsvári Horațiu Mircea Feşnic vezette).

Péntektől hétfőig bonyolítják le a nyolcadik fordulót.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a DolceSport, a többit külön jelezzük):

Pénteken: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Bukaresti Juventus (18.30 órakor, Look tv) • Krajovai Universitatea SK–Medgyesi Gázmetán (21 órakor, Look tv). Szombaton: • Temesvári ACS Poli–Kolozsvári CFR 1907 (18.30 órakor, Look Plus) • Voluntari-i FC–Dinamó (21 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Concordia–Konstancai Viitorul (18.30 órakor, Look tv) • FCSB–Botoşani (21 órakor, Look tv). Hétfőn: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Sepsi (21 órakor, Look tv). A táblázaton:1.      Kv. CFR     7       6       1       0       13–1 19

2.      Botoşani     7       5       1       1       13–5 16

3.      Krajova      7       4       3       0       9–3   15

4.      FCSB         7       4       3       0       10–6 15

5.      Dinamó      7       4       0       3       9–5   12

6.      Astra 7       3       3       1       8–5   12

7.      ACS Poli    7       3       1       3       5–6   10

8.      Jászvásár    7       2       3       2       4–6   9

9.      Voluntari    7       2       2       3       7–9   8