I. liga: Zárás a 20. fordulóban

A román labdarúgó élvonalban két mérkőzést rendeztek hétfőn. A kullogók csatája döntetlenre végződött, Miriuţă László csapata pedig pragmatikus játékkal magabiztos győzelmet aratott a Sepsi felett.

Eredmények: • Temesvári ACS Poli–Medgyesi Gázmetán 1–1 (gól: Octavian Drăghici – 4. Perc, illetve Bojan Golubovics – 47. perc) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Bukaresti Dinamó 0–3 (Adam Nemec – 8, Ionuţ Nedelcearu – 31. és Diogo Salomao – 79. Perc; Brassóban játszották).

A 21., idei utolsó előtti fordulót péntektől hétfőig rendezik.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó, a többit külön közöljük):

Pénteken: • Bukaresti Juventus–Gyurgyevói Giurgiui Astra (21 órakor, Look tv). Szombaton: • Konstancai Viitorul–Chiajnai Concordia (17 órakor, Look Plus) • Kolozsvári CFR 1907–ACS Poli (20 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Gázmetán–Krajovai Universitatea SK (17 órakor, Look tv) • Botoşani-i FC–FCSB (20 órakor, Look tv). Hétfőn: • Sepsi–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC (17 órakor, Look Plus) • Dinamó–Voluntari-i FC (20 órakor, Look tv). Az állás:

1.      Kv. CFR     20     14     4       2       33–10         46

2.      FCSB         20     12     5       3       40–14         41

3.      Krajova      20     11     6       3       34–22         39

4.      Botoşani     20     10     5       5       25–18         35

5.      Viitorul      20     9       4       7       26–17         31

6.      Astra 20     8       7       5       28–20         31

7.      Dinamó      20     9       3       8       29–22         30