I. liga: Négy gól a házigazdáknak

A román labdarúgó I. liga 15. fordulója hétfőn két meccsel zárult, mindkét pályaválasztó csapat négy góllal terhelte meg ellenfele hálóját.

Eredmények: • Gyurgyevói/Giurgiu Astra–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 4–0 (gól: Constantin Budescu 2 – 27. és 81., valamint Valentin Gheorghe 2 – 76. és 86. perc) • Krajovai Universitatea FC–Bukaresti Dinamó 4–1 (Antoni Ivanov – 20., Andrei Ivan 2 – 31. és 45. + 2., továbbá Valentin Mihăilă – 86. perc, illetve Dan Nistor – 57. perc; Szörényvárott/Drobeta-Turnu Severinben játszották).

A 16. fordulót három napra osztották le, péntektől vasárnapig játsszák a mérkőzéseket.

A program (a találkozókat élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Pénteken: • Astra–Voluntari-i FC (18 órakor) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Konstancai Viitorul (20.30-kor). Szombaton: • Clinceni-i Academica–Jászvásár (13 órakor) • Târgoviştei Chindia–Krajova (17.30-kor) • Botoşani-i FC–FCSB (20.30-kor). Vasárnap: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Medgyesi Gázmetán (16 órakor) • Dinamó–Kolozsvári CFR 1907 (19 órakor). A táblázaton:1.       Kv. CFR     15      9        3        3        35–13         30

2.       Viitorul       15      8        4        3        34–18         28

3.       Krajova      15      8        3        4        22–15         27

4.       Astra 15      7        4        4        23–17         25

5.       FCSB          15      7        3        5        22–20         24

6.       Gázm.         15      6        5        4        24–21         23

7.       Botoşani     15      5        7        3        24–21         22

8.       Jászvásár    15      5        6        4        17–19         21

9.       Dinamó       15      6        2        7        22–27         20