I. liga: Meglepetés a pótláson

Miriuţă László egykori csapata, a Chiajnai Concordia meglepetésre megverte jelenlegi együttesét, a Bukaresti Dinamót a szerdán pótolt labdarúgó-mérkőzésen.

A viharos időjárási körülmények miatt az I. liga 11. fordulójából múlt szerdáról elhalasztott meccsen a Dinamó kétszer is vezetett, de a Concordia mindannyiszor talpra tudott állni, sőt a duplázó Paul Batin révén a győzelmet is megszerezte. Az egykori CFR-játékos már ötödik bajnoki találatánál tart.

Eredmény: • Bukaresti Dinamó–Chiajnai Concordia 2–3 (gól: Rivaldinho – 12. És Paul Anton – 47. perc, illetve Paul Batin 2 – 30. és 83., valamint Claudiu Bumba – 64. perc).

A 13. fordulót péntektől hétfőig rendezik.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a Telekom Sport1, a többit külön közöljük):

Pénteken: • Medgyesi Gázmetán–Botoşani-i FC (18 órakor, Look Plus) • Temesvári ACS Poli–Krajovai Universitatea SK (20.30 órakor, Look tv). Szombaton: • Konstancai Viitorul–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC (18 órakor, Look Plus) • Dinamó–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (20.30 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Kolozsvári CFR 1907–Bukaresti Juventus (18 órakor, Look tv) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FCSB (20.30 órakor, Look tv). Hétfőn: • Voluntari-i FC–Concordia (20.30 órakor, Look tv). Az állás:1.      Kv. CFR     12     9       2       1       23–9 29

2.      FCSB         12     7       4       1       18–8 25

3.      Krajova      12     6       5       1       18–10         23

4.      Botoşani     12     7       2       3       20–13         23

5.      Astra 12     6       4       2       18–10         22

6.      ACS Poli    12     5       3       4       12–12         18

7.      Dinamó      12     5       1       6       17–14         16

8.      Voluntari    12     4       3       5       14–15         15

9.      Jászvásár    12     3       6       3       12–15         15