Európa Liga, nyolcaddöntő: „Román” góllal nyert az Anderlecht

Idegenben nyert az RSC Anderlecht Brüsszel a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjében, az együttes a párharc első mérkőzésén Cipruson vendégszerepelt, és „román” góllal diadalmaskodott.

Nicosiában, az APOEL elleni találkozót 1–0-ra nyerte a belga csapat, a 29. percben Nicolae Stanciu (a képen jobbra) volt eredményes, úgy hogy a másik román válogatott, Alex Chipciu (balra) beadását értékesítette. Ez Stanciu negyedik EL-találata kilenc mérkőzésen ebben az idényben. A két román játékos kezdőként szerepelt, Stanciut a 80., Chipciut a 88. percben cserélték le. A ciprusiak legnagyobb góllövési lehetősége a 87. percben maradt ki, Vander kapufát lőtt. A román csatár gólja a 250. volt az Anderlechtnek az európai kupákban. A belga együttes megszakította az APOEL 33 meccse tartó sorozatát: ennyi mérkőzésen át nem kapott ki hazai pályán.

*

A Manchester United döntetlent játszott csütörtökön az FK Rosztov vendégeként. A sorozat egyik esélyesének tartott angol együttes az első félidőben Henrih Mhitarjan közeli lövésével szerzett vezetést. A végeredményt Alekszandr Buharov alakította ki a második játékrész elején. Az oroszoknál Andrei Prepeliţă középpályás a cserepadról nézte végig a találkozót.

Eredmények, Európa Liga, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések: • FC Koppenhága (dán)–Ajax Amsterdam (holland) 2–1 (gól: Falk – 1. és Cornelius – 60. perc, illetve Dolberg – 32. perc) • FK Rosztov (orosz)–Manchester United (angol) 1–1 (Buharov – 53. perc, illetve Mhitarjan – 35. perc) • APOEL Nicosia (ciprusi)–RSC Anderlecht (belga) 0–1 (Stanciu – 29. perc) • KRC Gent (belga)–KAA Genk (belga) 2–5 (Kalu – 27. és Kalifa Coulibaly – 61. perc, illetve Malinovsky – 21., Colley – 33., Samata 2 – 41. és 72., továbbá  Uronen – 45 +2. perc; kiállítva: Anderson Esiti – 84. perc, Gent; a 68. percben Jeremy Perbet büntetőt hibázott) • Olimpiakosz Pireusz (görög)–Besiktas Isztambul (török) 1–1 (Cambiasso – 36. perc, illetve V. Aboubakar – 53. perc) • Olympique Lyon (francia)–AS Róma (olasz) 4–2 (Diakhaby – 8., Tolisso – 47., Fekir – 74. és Lacazette – 92. perc, illetve Szalah – 20. és Fazio – 33. perc) • FC Schalke 04 Gelsenkirchen (német)–Borussia Mönchengladbach (német) 1–1 (Burgstaller – 25. perc, illetve J. Hofmann – 15. perc) • Celta Vigo (spanyol)–FK Krasznodar (orosz) 2–1 (Wass – 50. és Beauvue – 90. perc, illetve Claesson – 56. perc).

A visszavágókat jövő csütörtökön rendezik.