Európa Liga: kiütéssel nyert a FCSB

A labdarúgó Európa Liga csoportmérkőzések nyitányán, a fővárosi Nemzeti Arénában, mintegy 20 ezer ember jelenlétében az FCSB 3–0 arányban legyőzte a cseh Viktoria Plzent. A G-csoport keretében játszott találkozón a korábbi Bukaresti Steaua két vezéregyénisége, Constantin Budescu és Denis Alibec lőtte a gólokat.

Budescut az európai szövetség (UEFA) honlapja szvazaás során az első forduló legjobb játékosának választotta. Előbb a lett Andris Treimanis játékvezető által könnyen megadott 11-esből volt eredményes (a 21. percben, a „sértett” is ő volt), majd a 44-ben átemeléssel szerzett gólt. Alibec a 73. percben, némi szerencsével szabadrúgásból állította be a végeredményt

A csehektől a 19. percben Petrzela 12 m-es lövése a kapufán csattant.

Idén már egy párharcban találkozott Nicolae Dică csapata és a Plzen: a Bajnokok Ligája selejtezők harmadik fordulójában 2–2-re végeztek Bukarestben, majd a FCSB 4–1-re nyert a sörök fővárosában. A bukaresti együttes számára szeptember 28-án a luganói kiszállás következik.

A csoport másik mérkőzésén a Korhut Mihályt foglalkoztató izraeli Hapoel Beer-Seva hazai pályán 2–1-re legyőzte a Luganót, a találkozót végigjátszotta a magyar válogatott védő. Daniel Einbinder már a 2. percben megszerezte a vezetést a házigazdáknak, a 11-ben Tomas Pekhart büntetőt hibázott. Shir Tzedek a 60. percben értékesítette a második megadott 11-est, viszont hét percre rá öngóllal állította be a végeredményt.

A Kádár Tamást foglalkoztató ukrán Dinamó Kijev hátrányból fordítva 3–1-re legyőzte albán vendégét, a Skënderbeut az Európa Liga csoportkörének első fordulójában. A magyar válogatott védő végigjátszotta a találkozót.

Az azeri Asztana Kleinheisler Lászlót, a német 1899 Hoffenheim pedig Szalai Ádámot nélkülözte sérülés miatt. Mindkét együttes vereséget szenvedett, előbbi a Villarreal otthonában 3–1-re, utóbbi hazai pályán a Bragától 2–1-re kapott ki.

Cosmin Moţi hátvéd végigjátszott a Razgrad Ludogorec csapatában a Törökhonban lejátszott, gól nélküli döntetlennel végződött, Isztambul Basaksehir elleni találkozót. Az összecsapáson Claudiu Keşerü csatár csereként kapott lehetőséget az 58. percben.

Florentin Matei is csereként, a 81. percben lépett pályára a horvát Fiume/Rijeka csapatában, együttese hazai pályán 2–1-re kikapott a görög AEK Athéntól. Ştefan Radu viszont csak a cserepadról tekinthette meg, azt hogy társai a Laziótól hogyan győzik le 3–2-re a Vitesse együttesét a hollandiai Arnhemben, úgy hogy a házigazdák két ízben is vezettek.

Az Arsenal, hátrányból fordítva, 3–1-re legyőzte a vendég 1. FC Kölnt. A találkozót egy órával az eredetileg tervezett kezdési időpont után tudták megrendezni, mivel több ezer, jeggyel nem rendelkező vendégszurkoló gyűlt össze az Emirates Stadionnál, és nem engedték be azokat, akiknek volt belépőjük. A kölni csapat drukkerei 2900 jegyet kaptak a mérkőzésre, de a hírek szerint mintegy 20 ezer német szurkoló utazott el a londoni összecsapásra.

Eredmények:

Európa Liga, csoportkör, 1. forduló:A-csoport: • Slavia Prága (cseh)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1–0 • Villarreal (spanyol)–Asztana (kazah) 3–1.B-csoport: • Young Boys Bern (svájci)–Partizán Belgrád (szerb) 1–1 (a találkozót a nagykárolyi Kovács István vezette) • Dinamó Kijev (ukrán)–Skënderbeu (albán) 3–1.C-csoport: • Isztambul Basaksehir (török)–Razgrad Ludogorec (bolgár) 0–0 • 1899 Hoffenheim (német)–Braga (portugál) 1–2.D-csoport: • HNK Fiume/Rijeka (horvát)–AEK Athén (görög) 1–2 • Bécsi Austria (osztrák)–AC Milan (olasz) 1–5.E-csoport: • Apollon Limasszol (ciprusi)–Olympique Lyon (francia) 1–1 • Atalanta Bergamo (olasz)–Everton (angol) 3–0.F-csoport: • FC Koppenhága (dán)–Lokomotív Moszkva (orosz) 0–0 • Fastav Zlín (cseh)–Sheriff Tiraspol (moldáv) 0–0.G-csoport: • FCSB–Viktoria Plzen (cseh) 3–0 • Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Lugano (svájci) 2–1.H-csoport: • Crvena Zvezda Belgrád (szerb)–BATE Boriszov (fehérorosz) 1–1 • Arsenal (angol)–1. FC Köln (német) 3–1.I-csoport: • Vitória Guimaraes (portugál)–Red Bull Salzburg (osztrák) 1–1 (az összecsapás érdekessége, hogy a házigazdáknál egyetlen európai játékos sem szerepelt kezdőként, csereként is csak egy lépett pályára) • Olympique Marseille (francia)–Konyaspor (török) 1–0.

J-csoport: • Hertha Berlin SC (német)–Athletic Bilbao (spanyol) 0–0 • Zorja Luhanszk (ukrán)–Östersunds (svéd) 0–2.K-csoport: • Vitesse Arnhem (holland)–SS Lazio (olasz) 2–3 • Zulte Waregem (belga)-OGC Nizza/Nice (francia) 1–5.L-csoport: • Real Sociedad (spanyol)–Rosenborg Trondheim (norvég) 4–0 • Vardar Szkopje (macedón)–Zenit Szentpétervár (orosz) 0–5.