Európa Liga: Emelt fővel távozott a CFR (FRISSÍTVE RÉSZLETEKKEL ÉS MÁS EREDMÉNYEKKEL)

Közel állt a csodához, de nem sikerült a legjobb 16 közé jutnia az Európa Ligában a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapatának, amely a Ramón Sánchez Pizjuán Stadion poklában gól nélküli döntetlenre végzett az FC Sevillával. Az andalúziaiak a kolozsvári 1–1 után idegenben lőtt góllal jutottak tovább. A vasutasok tehát veretlenül estek ki a nemzetközi kupasorozatból, és méltó ellenfelei voltak az ötszörös EL-bajnok spanyol gárdának. A meglepetés a 87. percben következhetett volna be, amikor egy ellentámadásnál Adrian Păun 26 méterről leadott lövése utat talált a Kanadában született marokkói Jasszin Bunu hálójába. Ám a videóbírózás után érvénytelenítették a találatot, mert a gólpasszt adó elefántcsontparti Lacina Traoré kezéhez ért a labda. A találkozó végén Mihai Bordeianu a 74. és a 91. percben is sárga lapot kapott a lett Andris Treimanis játékvezetőtől, és a kiállítás sorsára jutott. A sevillai gárda többet birtokolta a labdát (66%), de mindkét együttes nagy gólhelyzeteket hagyott ki a mérkőzés folyamán (22–14 volt a veszélyes akciók aránya).

A házigazdák előtt az 5. percben nyílt először lehetőség, amikor a litván Giedrius Arlauskis kapus kissé elkapkodva szaladt ki a labdára egy szögletnél, a brazil Paulo Vinícius pedig kis híján öngólt lőtt. Hét percre rá Sergio Reguilón fölé trafált, a 20. percben pedig Suso mintegy 24 méterről mellélőtt. Arlauskis helyén volt Jesús Navas beadáslövésénél (25. perc), Fernandón veszélyesen megpattant Lucas Ocampos próbálkozása (26. perc), az első fél óra végén pedig Diego Carlos szúrta rá 30 m-ről a labdát, de a kolozsváriak kapusa megfogta a lasztit. A vasutasok közben két hasonlóan távoli lövéssel kísérleteztek, de a portugál csapatkapitány Mario Camora (17. perc) és a horvát Damjan Djokovics (30. perc) próbálkozása is Bunu kesztyűjében kötött ki.

A spanyolok a 33. percben vették vissza a nyomasztó támadások fonalát, Arlauskis két ízben is parádézott, előbb Jules Kounde, majd Joan Jordán lövésénél. Hat percre rá Reguilón próbálkozása Luuk de Jongon akadt el, Ocampos pedig pontatlannak bizonyult.

A félidő hajrája viszont egyértelműen a CFR-é volt, három nagy gólhelyzet maradt ki. Djokovics 16 méteres ívelésénél Bununak tornásznia kellett, majd a kapus Păun rövidsarkos lövését is hárította, majd Ciprian Deac szögletbeadásánál az idejekorán lesérült Andrei Burcă helyére érkezett  francia Kévin Boli bólintott mellé 6 m-ről.

Térfélcsere után bátrabban támadott a CFR 1907, az első lehetőséget azonban ismét csak az FC Sevilla hagyta ki: Navas beadását Ocampos lőtte el a kapu előtt a 49. percben. A 61. percben a vasutasok csatárai távolról tüzeltek, de Bunu megfogta a francia–algériai Billel-Abdel Omrani 26 m-es lövését, majd hárította Păun 28 m-es kísérletét. Az andalúziaiaknál Fernando pontatlanul lőtt (71. perc), utána Nolito nem tudott túljárni Arlauskis eszén (82. perc). A hajrá ismét a vendégeké volt, előbb Deac lőtt fölé 16-osról a 84. percben, ezt követte a már említett meg nem adott gól.

Az FC Sevilla a legutóbbi 15 mérkőzése közül egyet veszített el (9-szer nyert), 27 meccsből most másodszor fordul elő, hogy nem voltak eredményesek.

A CFR egyetlen gólt kapott az utóbbi 9 mérkőzésen, egy héttel korábban éppen a sevillaiaktól.

A két csapat összeállítása:

FC SEVILLA: Jasszin Bunu – Jesús Navas (75. perc Jusszef En-Nesziri), Diego Carlos, Jules Kounde, Sergio Reguilón – Joan Jordán (57. perc Éver Banega), Nemanja Gudelj, Fernando – Suso (67. perc Nolito), Luuk de Jong, Lucas Ocampos; vezetőedző: Julen Lopetegui.

CFR 1907: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Paulo Vinícius, Andrei Burcă (27. perc Kévin Boli), Mario Camora – Mihai Bordeianu, Damjan Djokovics (78. perc Mário Rondón) – Ciprian Deac, Adrian Păun, Billel-Abdel Omrani (84. perc Cătălin Golofca) – Lacina Traoré; vezetőedző: Dan Petrescu.

Végeredmény: • FC Sevilla (spanyol)–Kolozsvári CFR 1907 0–0 – továbbjutott az FC Sevilla 1–1-es összesítéssel, idegenben szerzett találattal.

*

A Manchester United hazai pályán 5–0-ra győzte le a 23. perctől emberhátrányban játszó Brugge együttesét, így 6–1-es összesítéssel lépett a legjobb 16 közé a labdarúgó Európa-ligában.

A tavaly a Bajnokok Ligájában az elődöntőig menetelő Ajax búcsúzott, miután nem tudta ledolgozni idegenben összeszedett hátrányát – a Lándzsások román idegenlégiósa, Răzvan Marin a cserepadon kapott helyet.

A Milánói Internazionale kettős győzelemmel biztosította helyét a nyolcaddöntőben, miután idegenbeli sikerét követően hazai pályán is legyőzte a Razgrad Ludogorecet. A bolgár együttes románjai közül Claudiu Keşerü csatár 64 perc lehetőséget kapott, Dragoş Grigore hátvéd végigjátszotta a meccset. Cosmin Moţi cserepados volt. A találkozót a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött játszották.

Európa Liga tizenhatoddöntő, a többi visszavágó eredménye: • Isztambul Basaksehir (török)–Sporting Lisszabon (portugál) 4–1 (gól: Martin Skrtel – 31., Danijel Alekszics – 45., valamint Edin Visca 2 – 92. és 119. perc, a második 11 m, illetve Luciano Dario Vietto – 68. perc) – hosszabbítás után, továbbjutott a Basaksehir 5–4-es összesítéssel • RCD Espanyol Barcelona  (spanyol)–Wolverhampton Wanderers (angol) 3–2 (Jonathan Calleri 3 – 16., 57. és 91. perc, a második 11 m, illetve Adam Traoré – 22. és Matt Doherty – 79. perc) – tj. a Wolverhampton 6–3-as összesítéssel • KAA Gent (belga)–AS Róma (olasz) 1–1 (Jonathan David – 25. perc, illetve Justin Kluivert – 29. perc) – tj. az AS Róma 2–1-es összesítéssel • Malmö FF (svéd)–VfL Wolfsburg (német) 0–3 (Josip Brekalo – 42., Yannick Gerhardt – 65. és Joao Victor – 69. perc) – tj. a VfL Wolfsburg kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel • LASK Linz (osztrák)–AZ 67 Alkmaar (holland) 2–0 (Marko Raguz 2 – 44. és 50. perc, az első 11 m; kiállítva: Philipp Wiesinger – 88. perc, LASK) – tj. a LASK 3–1-es összesítéssel • FC Bázel (svájci)–APOEL Nicosia (ciprusi) 1–0 (Fabien Frei – 38. perc, 11 m; az APOEL játékosa, Tomas De Vincenti a 74. percben 11-est hibázott) – tj. az FC Bázel kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel • FC Porto (portugál)–Bayer Leverkusen (német) 1–3 (Moussa Marega – 65. perc, illetve Lucas Alario – 10., Kerem Demirbay – 50. és Kai Havertz – 58. perc; kiállítva: Tiquinho Soares – 85. perc, Porto) – tj. a Bayer Leverkusen kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel • Benfica Lisszabon (portugál)–Sahtar Donyeck (ukrán) 3–3 (Pizzi – 9., Ruben Dias – 36. és Rafa Silva – 47. perc, illetve R. Dias – 12., öngól, Tarasz Sztepanenko – 49. és Alan Patrick – 71. perc) – tj. a Sahtar 5–4-es összesítéssel • Milánói Internazionale (olasz)–Razgrad Ludogorec (bolgár) 2–1 (Cristiano Biraghi – 32. és Romelu Lukaku – 45. + 4. perc, illetve Cauly Oliveira Souza – 26. perc) – tj. az Inter kettős győzelemmel 4–1-es összesítéssel • Manchester United (angol)–Club Brugge (belga) 5–0 (Bruno Fernandes – 27., 11 m, Odion Ighalo – 34., Scott McTominay – 41., továbbá Fred 2 – 82. és 93. perc; kiállítva: Simon Deli – 23. perc, Brugge) – tj. az MU 6–1-es összesítéssel • Celtic Glasgow (skót)–FC Koppenhága (dán) 1–3 (Odsonne Édouard – 83. perc, 11 m, illetve Michael Santos – 51., Pep Biel – 85. és Dame N’Doye – 88. perc) – tj. az FC Koppenhága 4–2-es összesítéssel • Ajax Amszterdam (holland)–Getafé (spanyol) 2–1 (Danilo Pereira – 10. és Mathias Olivera – 64. perc, öngól, illetve Jaime Mata – 5. perc) – tj. a Getafé 3–2-es összesítéssel • Arsenal (angol)–Olimpiakosz Pireusz (görög) 1–2 (Pierre-Emerick Aubameyang – 113. perc, illetve Pape Abou Cissé – 53. és Juszef El Arabi – 120. perc) – hosszabbítás után; tj. az Olimpiakosz 2–2-vel, idegenben szerzett több góllal. Szerdán játszották: • SC Braga (portugál)–Glasgow Rangers (skót) 0–1 (Ryan Kent – 61. perc) – tj.: a Rangers kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel.

Az osztrák Red Bull Salzburg és a német Eintracht Frankfurt párharcának (1–4) visszavágóját elhalasztották, mivel a meteorológiai szolgálat a várható orkán erejű szél miatt riasztást adott ki Salzburg térségére. A meccset pénteken este pótolták.

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) nyoni székházában pénteken kisorsolták az EL nyolcaddöntőinek párosításait. Amennyiben a magyar válogatott Szoboszlai Dominiket is foglalkoztató Red Bull Salzburgnak sikerül továbbjutnia az Eintrachttal szemben, akkor a legjobb 16 között a svájci FC Bázel lesz az ellenfele.

Az El nyolcaddöntős párharcainak első mérkőzéseit március 12-én, a visszavágókat pedig március 19-én rendezik.

A többi nyolcaddöntős párosítás: Basaksehir–Koppenhága, Olimpiakosz–Wolverhampton, Rangers–Leverkusen, Wolfsburg–Sahtar, Inter–Getafé, Sevilla–Róma és LASK–MU.

Borítókép: Közel voltak a továbbjutáshoz (balról jobbra, első sor: Ciprian Deac, Cristian Manea, Adrian Păun, Mihai Bordeianu, Mario Camora; hátsó sor: Giedrius Arlauskis, Paulo Vinícius, Damjan Djokovics, Lacina Traoré, Billel-Abdel Omrani, Andrei Burcă) – FOTÓ: FACEBOOK/FOTBAL CLUB CFR 1907 CLUJ-NAPOCA