Európa Liga: előnyben az FCSB

Egygólos előnnyel várhatja az egy hét múlva esedékes visszavágót Románia egyetlen, nemzetközi kupákban állva maradt együttese az FCSB, amely a fővárosi Nemzeti Arénában 1–0 (1–0) arányban legyűrte az olasz SS Laziót az Európa Liga tizenhatoddöntőinek első mérkőzésén.

A találat a 29. percben született, ellentámadás során Constantin Budescu remek indítását a francia Harlem Eddy Gnohere értékesítette.

FCSB eddig 13 esetben játszott olasz csapattal, sohasem nyert, egy kivétellel gólt sem lőtt (a 2010–2011 idényben az EL csoportkörben az SSC Nápoly ellen 3–3 volt a végeredmény Bukarestben).

A rómaiaknál – bár az előző híresztelések szerint akár csapatkapitány is lehetett volna – csak a cserepadon kapott helyet Ştefan Radu. A találkozót a német Deniz Aytekin vezette.

A visszavágót február 22-én csütörtökön 20 órakor játsszák a római Olimpiai Stadionban.

Kleinheisler László csapata, a kazah FK Asztana házigazdaként 3–1-re kikapott a portugál Sporting Lisboa együttesétől a labdarúgó Európa Liga egyenes kieséses szakaszának első fordulójában, a párharc csütörtöki első mérkőzésén. A magyar középpályás kezdő volt, az első félidő hajrájában az ellenfél egyik játékosának könyöklése miatt felrepedt és vérzett a szája, ezért percekig ápolták, majd az 57. percben lecserélték.

A Gulácsi Péterrel a kapuban felálló RB Lipcse egygólos hátrányból nyert 3–1-re az olasz élvonalban listavezető SSC Nápoly vendégeként. A magyar válogatott kapus végig a pályán volt a lipcseieknél, akik 21 alkalommal kísérleteztek kapura lövéssel vendégként. A hazaiaknál Vlad Chiricheşt nem nevezték.

Az AC Milan 3–0-ra kiütötte idegenben a bolgár Razgrad Ludogorec együttesét, a hazaiaknál Cosmin Moţi kezdőemberként végigjátszotta a meccset, Claudiu Keşerűt viszont nem nevezték.

Szintén végigjátszotta a mérkőzést Kádár Tamás, a Dinamó Kijev hátvédje. Az ukránok 1–1-es döntetlent értek el az AEK Athén otthonában.

A francia Olympique Lyon házigazdaként 3–1-re legyőzte a spanyol Villarrealt, a mérkőzést a magyar Kassai Viktor vezette. A nagykárolyi Kovács István is kapott egy Európa Liga mérkőzést, a 3–0-lal végződött Olympique Marseille (francia)–Braga (portugál) találkozón fújta a sípot.

Eredmények, Európa Liga, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzések: • FCSB–SS Lazio (olasz) 1–0 • FK Asztana (kazah)–Sporting Lisszabon (portugál) 1–3 • Olympique Marseille (francia)–Braga (portugál) 3–0 • Östersund (svéd)–Arsenal (angol) 0–3 • Razgrad Ludogorec (bolgár)–AC Milan (olasz) 0–3 • Real Sociedad (spanyol)–Red Bull Salzburg (osztrák) 2–2 • Szpartak Moszkva (orosz)–Athletic Bilbao (spanyol) 1–3 • OGC Nice (francia)–Lokomotív Moszkva (orosz) 2–3 • Borussia Dortmund (német)–Atalanta Bergamo (olasz) 3–2 • Partizan Belgrád (szerb)–Viktoria Plzen (cseh) 1–1 • Olympique Lyon (francia)–Villarreal (spanyol) 3–1 • SSC Nápoly (olasz)–RB Lipcse (német) 1–3 • Celtic Glasgow (skót)–Zenit Szentpétervár (orosz) 1–0 • AEK Athén (görög)–Dinamó Kijev (ukrán) 1–1 • FC Koppenhága (dán)–Atlético Madrid (spanyol) 1–4.

A visszavágókat jövő héten, a sorozat fináléját május 16-án, Lyonban rendezik.