Európa Liga: az FCSB második sikere

Miután az első fordulóban kiütéssel nyert a cseh Viktoria Plzen ellen, a másodikban a svájci Luzernben játszott mérkőzésen is nyert az FCSB csapata a labdarúgó Európa Liga G-csoportjában.

A mérkőzést mintegy 3000 néző tekintette meg a Luzern Arenában, a meccset az ukrán Szergej Bojko vezette. Pierluigi Tami csapatának magyar idegenlégiósa, Vécsei Bálint a kispadról nézte a találkozót.

Az FC Lugano elleni találkozó 2–1 (0–1) arányú vendégsikert hozott. A fővárosiak két ellentétes félidő után Constantin Budescu (58. perc) és Junior Morais (64. perc), illetve Mattia Bottani (14. perc) találataival nyertek.

A svájci bajnokság sereghajtója Bottani bombájával szerzett vezetést, Florin Niţă nem tudott közbeavatkozni (1–0). Az első játékrészben a házigazdák voltak veszélyesebbek, Davide Mariani révén kapufát is lőttek.

A szünetben Nicolae Dică mester cserére szánta el magát, s az Octavian Popescu helyett mélyvízbe dobott Dennis Man belépése jó húzásnak bizonyult. Az 58. percben az ifjú Man hátrapasszolt Budescunak, aki szögből rálőtte a labdát, s az David Da Costa kapujának felső léce alatt kötött ki (1–1). Hat percre rá ugyancsak Man indította jó labdával Romario Benzart, akinek beadását Junior Morais vágta kapásból a hálóba (1–2).

Korhut Mihály kezdőként lépett pályára az izraeli Hapoel Beer-Sevában, amely a Viktoria Plzen vendégeként kétgólos vereséget szenvedett. A magyar védő végigjátszotta a találkozót. Az izraeliek szépítő gólját a Kolozsvári U FC-t is megjárt nigériai Anthony Nwakaeme szerezte.

Eredmények:

G-csoport: • FC Lugano (svájci)–FCSB 1–2 (gól: Bottani – 14. perc, illetve Budescu – 58. és Junior Morais – 64. perc) • Viktoria Plzen (cseh)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 3–1 (Petrzela – 29., Kopics – 76. és Marek Bakos – 90. perc, illetve Nwakaeme – 69. perc). A csoport állása:

1.      FCSB         2       2       0       0       5–1   6

2.      Viktoria      2       1       0       1       3–4   3

Hapoel       2       1       0       1       3–4   3

4.      Lugano       2       0       0       2       2–4   0

Hosszabbításgóllal vesztett az NK Fiume/Rijeka csapata az olasz AC Milan ellenében, a horvátországiaknál Florentin Matei nem kapott játéklehetőséget. A bolgár bajnok Razgrad Ludogorec egy góllal nyert a Szalai Ádámot továbbra is nélkülöző 1899 Hoffenheim ellenében, a házigazdáknál Cosmin Moţi végigjátszotta a mérkőzést, Claudiu Keşerűt a 87. percben cserélték be. Szintén 90 percen át pályán volt Ştefan Radu hátvéd – aki nemrég kijelentette, hogy Cosmin Contra szövetségi kapitány hiába szeretné, nem vállal játékot a címeres mezben –, s kétgólos sikerhez segítette együttesét Rómában a belga Zulte-Waregem ellen.

Az Arsenal idegenben nyert a fehérorosz BATE Boriszov ellen, az Ágyúsok cserepadján a román ifi válogatott Vlad Dragomir is helyet kapott. Az angol együttes lendületesen kezdte a mérkőzést, és a 25. percben már háromgólos előnyben volt. A fehéroroszok játéka a folytatásban feljavult, de a házigazdák csak felzárkózni tudtak. A 49. percben büntetőből eredményes Olivier Giroud a századik gólját szerezte az Arsenalban.

A Dárdai Pál irányította Hertha Berlin SC a svéd Östersunds otthonában kapott ki: az összecsapást eldöntő egyetlen találat a 23. percben büntetőből született.

A-csoport: • FK Asztana (azeri)–Slavia Prága (svájci) 1–1 • Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Villarreal (spanyol) 0–0. Az állás: 1. Villarreal 4 pont (3–1), 2. Slavia 4 (2–1), 3. Maccabi Tel-Aviv 1 (0–1), 4. Asztana 1 (2–4).B-csoport: • Skënderbeu (albán)–Berni Young Boys (svájci) 1–1 • Partizán Belgrád (szerb)–Dinamó Kijev (ukrán) 2–3. Az állás: 1. Dinamó Kijev 6 pont, 2. Young Boys 2 (2–2), 3. Partizán 2 (3–4), 4. Skënderbeu 1.C-csoport: • Sporting Braga (portugál)–Isztambul Basaksehir (török) 2–1 • Razgrad Ludogorec (bolgár)–1899 Hoffenheim (német) 2–1. Az állás: 1. Braga 6 pont, 2. Razgrad 4, 3. Basaksehir 1, 4. Hoffenheim 0.D-csoport: • AC Milan (olasz)–HNK Fiume/Rijeka (horvátországi) 3–2 • AEK Athén (görög)–Bécsi Austria (osztrák) 2–2. Az állás: 1. Milan 6 pont, 2. AEK Athén 4, 3. Austria 1, 4. Rijeka 0.E-csoport: • Everton (angol)–Apollon Limassol (ciprusi) 2–2 • Olympique Lyon (francia)–Atalanta Bergamo (olasz) 1–1. Az állás: 1. Atalanta 4 pont, 2. Apollon Limassol 2 (3–3), 3. Lyon 2 (2–2), 4. Everton 1.F-csoport: • Sheriff Tiraszpol (moldáv)–FC Koppenhága (dán) 0–0 • Lokomotív Moszkva (orosz)–FC Fastav Zlín (cseh) 3–0 (Manuel Fernandes mesterhármasával). Az állás: 1. Lokomotív 4 pont, 2. Koppenhága és Seriff 2–2 (egyaránt 0–0-s gólarány), 4. Zlín 1.H-csoport: • BATE Boriszov (fehérorosz)–Arsenal (angol) 2–4 • 1. FC Köln (német)–Crvena Zvezda Belgrád (szerb) 0–1. Az állás: 1. Arsenal 6, 2. Crvena Zvezda 4, 3. BATE 1, 4. Köln 0.I-csoport: • Red Bull Salzburg (osztrák)–Olympique Marseille (francia) 1–0 • Konyaspor (török)–Vitória Guimaraes (portugál) 2–1. Az állás: 1. Salzburg 4 pont, 2. Konyaspor 3 (2–2), 3. Marseille 3 (1–1), 4. Guimaraes 1.J-csoport: • Athletic Bilbao (spanyol)–Zorja Luhanszk (ukrán) 0–1 • Östersunds (svéd)–Hertha BSC (német) 1–0. Az állás: 1. Östersunds 6 pont, 2. Zorja 3, 3. Bilbao és Hertha 1–1 (egyaránt 0–1-es gólarány).K-csoport: • SS Lazio (olasz)–Zulte Waregem (belga) 2–0 • Nizza/Nice (francia)–Vitesse Arnhem (holland) 3–0. Az állás: 1. Nice 6 pont (8–1), 2. Lazio 6 (5–2), 3. Vitesse 0 (2–6), 4. Waregem 0 (1–7).L-csoport: • Rosenborg Trondheim (norvég)–Vardar Szkopje (macedón) 3–1 • Zenit Szentpétervár (orosz)–Real Sociedad (spanyol) 3–1. Az állás: 1. Zenit 6, 2. Real Sociedad 3 (5–3), 3. Rosenborg 3 (3–5), 4. Vardar 0.