Európa Liga: az FCSB már kupatavaszra készülhet

A labdarúgó Európa Liga csoportkörének csütörtöki negyedik fordulója után öt csapat készülhet már a kupatavaszra, közéjük tartozik a román bajnoki ezüstérmes FCSB is.

A Nemzeti Arénában a bukaresti csapatnak már a döntetlen is elég volt a továbbjutáshoz a Korhut Mihállyal és az egykori U FC játékos nigériai Tony Nwakaemével felálló Hapoel Beer-Seva ellenében. Az első félidőben viszonylag gyors gólváltás után már kialakult az 1–1-es végeredmény, Florinel Coman védelmi hibát kihasználva gyakorlatilag az üres kapuba gurított a 31. percben (1–0), de öt percre rá megérkezett az izraeliek válasza is Ben Szahar révén (1–1).

Az eredmény nem változott a lefújásig, a csereként beállt Eddy Harlem Gnohere a hosszabbításpercekben hagyott ki ordító gólhelyzetet, lövését a gólvonalról fejelték ki. A történelem ismételte önmagát, Beer-Sevában a Barak Bakhar edzette Hapoel nem kapott 11-est szándékos kezezés után, most az FCSB-től Constantin Budescut fosztották meg ettől a lehetőségtől, amikor a török Halis Ozkahya játékvezető sípja néma marasdt, amikor Dor Elo kézzel hárított a gólvonalon.

Nicolae Dică vezetőedző a következő csapattal küzdötte ki a továbbjutást két körrel a vége előtt: Florin Niţă – Gabriel Enache, Ionuţ Larie, Mihai Bălașa (csapatkapitány), Junior Morais – Mihai Pintilii, Lucian Filip – Dennis Man (46. perc Filipe Teixeira), Constantin Budescu, Florinel Coman (65. perc Florin Tănase) – Denis Alibec (70. perc Harlem Gnohere).

A G-csoport másik mérkőzésén Lugano háromgólos vereséget szenvedett a cseh Viktoria Plzen ottohnában, a svájciak magyar idegenlégiósát, Vécsei Bálintot a 62. percben állították be.

Eredmények: • FCSB–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 1–1 (Florinel Coman – 31 perc., illetve Ben Szahar – 37. perc) • Viktoria Plzen (cseh)–Lugano (svájci) 4–1 (Mivhaewl Krmencík 2 – 4. és 19., Tomas Horava – 45., valamint Ales Cermák – 56. perc, illetve Davide Mariani 15. perc). Az állás:

1.      FCSB         4       3       1       0       8–3   10

2.      Plzen 4       2       0       2       9–8   6

3.      Hapoel       4       1       1       2       5–7   4

4.      Lugano       4       1       0       3       6–10 3

Kádárék is továbbmentek

Kádár Tamás csapata, a Dinamó Kijev a csoportkör negyedik fordulóját követően biztosította helyét a legjobb 32 között az EL-ben. Az ukrán együttes a Young Boys otthonában aratott 1–0-s győzelmével maradt a B-csoport élén – a magyar válogatott védő a padon ült –, s már biztos, hogy ott lesz az egyenes kieséses szakaszban.

Az FK Asztanában légióskodó Kleinheisler László, valamint a 1899 Hoffenheim focistája, Szalai Ádám továbbra is sérült, igaz, utóbbi elkezdte az edzéseket.

Dárdai Pál csapata, a Hertha Berlin SC hazai pályán 2–0-ra legyőzte az ukrán Zorja együttesét. A berlinieknél – akik ezzel életben tartották továbbjutási reményeiket – bemutatkozott a felnőttek között a korábbi szövetségi kapitány fia, ifjabb Dárdai Pál.

A negyedik forduló után biztosította helyét a legjobb 32 között az orosz Zenit Szentpétervár, az Arsenal, valamint egy utolsó pillanatban szerzett góllal az olasz SS Lazio is (utóbbi csapatban Ştefan Radu ezúttal csak a cserepadon kapott helyet).

A Razgrad Ludogorec döntetlent játszott a portugál Sporting Bragával, a bolgároknál Cosmin Moţi hátvéd végigjátszotta meccset, Claudiu Keșerü csatár szolgálatait viszont nem vették igénybe.

A Fiume/Rijeka saját pályán óriási pofonba, 4–1-es vereségbe futott bele a Bécsi Austria ellenében, Florin Matei az 53. percben állt be a horvát bajnoknál.

A-csoport: • Slavia Prága (cseh)–FC Villarreal (spanyol) 0–2 • Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–FK Asztana (kazah) 0–1. A csoport állása: 1. Villarreal 8 pont, 2. Asztana 7, 3. Slavia 5, 4. Maccabi Tel-Aviv 1.B-csoport: • Berni Young Boys (svájci)–Dinamó Kijev (ukrán) 0–1 • Partizán Belgrád (szerb)–Skënderbeu (albán) 2–0. Az állás: 1. (már továbbjutott) Dinamó Kijev 10 pont, 2. Partizán 5, 3. Young Boys 3, 4. Skënderbeu 2.C-csoport: • Isztambul Basaksehir (török)–1899 Hoffenheim (német) 1–1 • Razgrad Ludogorec (bolgár)–Braga (portugál) 1–1. Az állás: 1. Ludogorec 8 pont, 2. Braga 7, 3. Hoffenheim 4, 4. Basaksehir 2.D-csoport: • Fiume/Rijeka (horvát)–Bécsi Austria (osztrák) 1–4 • AEK Athén (görög)–AC Milan (olasz) 0–0. Az állás: 1. AC Milan 8 pont, 2. AEK Athén 6, 3. Austria 4, 4. Rijeka 3.E-csoport: • Apollon Limasszol (ciprusi)–Atalanta Bergamo (olasz) 1–1 • Olympique Lyon (francia)–Everton (angol) 3–0. Az állás: 1. Atalanta 8 pont (8–3), 2. Lyon 8 (7–3), 3. Apollon 3, 4. Everton 1.F-csoport: • FC Koppenhága (dán)–Zlín (cseh) 3–0 • Lokomotív Moszkva (orosz)–Sheriff Tiraszpol (moldáv) 1–2. Az állás: 1. Koppenhága 6 pont (4–1), 2. Sheriff 6 (3–2), 3. Lokomotív 5, 4. Zlín 2.H-csoport: • Arsenal (angol)–Crvena Zvezda Belgrád (szerb) 0–0 • 1. FC Köln (német)–BATE Boriszov (fehérorosz) 5–2. Az állás: 1. (már továbbjutott) Arsenal 10 pont, 2. Crvena Zvezda 5, 3. BATE 4, 4. Köln 3.I-csoport: Vitória Guimaraes (portugál)–Olympique Marseille (francia) 1–0 • Red Bull Salzburg (osztrák)–Konyaspor (török) 0–0. Az állás: 1. Salzburg 8 pont, 2. Marseille 6, 3. Guimaraes 4 (4–5), 4. Konyaspor 4 (2–4).J-csoport: • Hertha Berlin SC (német)–Zorja Luhanszk (ukrán) 2–0 • Athletic Bilbao (spanyol)–Östersund (svéd) 1–0. Az állás: 1. Östersund 7 pont, 2. Zorja 6, 3. Bilbao 5, 4. Hertha 4.K-csoport: • Vitesse Arnhem (holland)–Zulte Waregem (belga) 0–2 • SS Lazio (olasz)–Nizza/Nice (francia) 1–0. Az állás: 1. (már továbbjutott) Lazio 12 pont, 2. Nice 6, 3. Zulte Waregem 4, 4. Vitesse 1.L-csoport: • Real Sociedad (spanyol)–Vardar Szkopje (macedón) 3–0 • Rosenborg Trondheim (norvég)–Zenit Szentpétervár (orosz) 1–1. Az állás: 1. (már továbbjutott) Zenit 10 pont, 2. Real Sociedad 9, 3. Rosenborg 4, 4. Vardar 0.

Fedőkép: Florinel Coman a gól után: a vezető találat gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutást