Európa Liga: 2–1-es sikerekkel csillant meg a remény

Mindkét Európa Ligában érdekelt román labdarúgó együttes 2–1 arányban legyőzte ellenfelét az 5., utolsó előtti fordulóban a csoportmérkőzéseken, s ezzel a bajnok Gyurgyevói/Giurgiui Astra és a Bukaresti Steaua előtt is megcsillant a remény a kupatavaszba való jutásra.

Első győzelmét érte el az idényben a Steaua labdarúgócsapata, miután 2–1 (0–1) arányban diadalmaskodott a Nemzeti Arénában a török Osmanlispor együttese ellen, így életben tartotta reményeit a kieséses szakaszba való továbbjutásra. A mérkőzés első gólját a vendégek szerezték Badou Ndiaye (30. perc) révén, aztán Marko Momcsilovics (68. perc) egyenlített, majd Gabriel Tamaş (86. perc) szerezte meg a győztes találatot.

Ezzel a győzelemmel több mint kétéves nyeretlenségi sorozatát szakította meg a Steaua az európai versenyek csoportkörében, legutóbb 2014. október 23-án sikerült nyernie a portugál Rio Ave ellen, hazai pályán.

Laurenţiu Reghecampf együttese a spanyol Villareallal találkozik a csoportkör utolsó mérkőzésén, december 8-án, és győzelemre van szüksége a továbbjutáshoz.

Az Astra is nagy lépést tett a csoportkörből való továbbjutás felé, miután az utolsó negyedórában fordítva, 2–1 (0–0) arányban nyert a Bécsi Austria vendégeként.

Gól nélküli első félidőt követően Lukas Rotpuller a találkozó 57. percében szerezte meg a bécsiek első és egyetlen találatát.

A román bajnokcsapat részéről előbb Daniel Florea talált be az ellenfél kapujába a mérkőzés 79. percében, 9 perccel később pedig ugyancsak ő büntetőhöz juttatta együttesét, a tizenegyest pedig Constantin Budescu értékesítette.

Marius Şumudică legénysége az utolsó félórát emberelőnyben játszhatta, miután az ellenfél csapatkapitánya, Alexander Grünwald néhány perc leforgása alatt két sárga lapot is kapott, így kiállították.

A csoportkör utolsó fordulójában, december 8-án az Astra hazai pályán fogadja az AS Rómát, amely már biztos továbbjutó.

A csütörtöki 5. forduló után egyébként 13 csapat már biztosan továbbjutott a tavaszi, kieséses szakaszba.

Továbbjutottak csoportelsőként: Zenit Szentpétervár (orosz), AS Róma (olasz), Ajax Amszterdam (holland), Sahtar Donyeck (ukrán), FC Schalke 04 Gelsenkirchen (német), Sparta Prága (cseh).

Továbbjutott csoportmásodikként: FK Krasznodar (orosz).

Továbbjutottak, de helyezésük még kérdéses: APOEL Nicosia (ciprusi), Olimpiakosz Pireusz (görög), RSC Anderlecht Brüsszel (belga), Saint-Étienne (francia), Genk (belga), Athletic Bilbao (spanyol).

EL, csoportkör, 5. forduló:

A-csoport: • Manchester United (angol)–Feyenoord Rottedam (holland) 4–0 • Fenerbahce Isztambul (török)–Zorja Luhanszk (ukrán) 2–0. A csoport állása: 1. Fenerbahce 10 pont, 2. MU 9, 3. Feyenoord 7, 4. Zorja 2.B-csoport: • Olimpiakosz Pireusz (görög)–Berni Young Boys (svájci) 1–1 • Asztana (kazah)–APOEL Nicosia (ciprusi) 2–1. Az állás: 1. APOEL 9 pont, 2. Olimpiakosz 8, 3. Young Boys 5 (4–4), 4. Asztana 5 (5–8).C-csoport: • Saint-Étienne (francia)–FSV Mainz 05 (német) 0–0 • Gabala/Qäbälä (azeri)–RSC Anderlecht Brüsszel (belga) 1–3. Az állás: 1. Anderlecht 11 pont, 2. St. Étienne 9, 3. Mainz 6, 4. Gabala 0.D-csoport: • Dundalk (ír)–AZ 67 Alkmaar (holland) 0–1 • Zenit Szentpétervár (orosz)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 2–0. Az állás: 1. Zenit 15 pont, 2. AZ 5, 3. Dundalk 4 (4–6), 4. Maccabi Tel-Aviv 4 (5–8).E-csoport: Bécsi Austria (osztrák)–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–2 (gól: Rotpuller – 57. perc, illetve Florea – 78. és Budescu – 88. perc, 11 m) • AS Róma (olasz)–Viktoria Plzen (cseh) 4–1 (Dzeko 3 – 11., 61. és 88. perc, valamint Perotti – 82. perc, illetve Zeman – 18. perc). Az állás:1. Róma 5 3 2 0 16– 7 112. Astra 5 2 1 2 7–10 73. Austria 5 1 2 2 9–11 54. Viktoria 5 0 3 2 4– 8 3F-csoport: • Athletic Bilbao (spanyol)–Sassuolo (olasz) 3–2 • Genk (belga)–Bécsi Rapid (osztrák) 1–0. Az állás: 1. Genk 9 pont (11–9), 2. Bilbao 9 (9–10), 3. Sassuolo 5 (9–9), 4. Bécsi Rapid (6–7).G-csoport: • Ajax Amszterdam (holland)–Panathinaikosz Athén (görög) 2–0 • Celta Vigo (spanyol)–Standard Liége (belga) 1–1. Az állás: 1.  Ajax 13 pont, 2.Standard 6 (7–5), 3. Celta Vigo 6 (8–7), 4. Panathinaikosz 1.H-csoport: • Gent (belga)–Braga (portugál) 2–2 • Sahtar Donyeck (ukrán)–Konyaspor (török) 4–0. Az állás: 1. Sahtar 15 pont, 2. Braga 6, 3. Gent 5, 4. Konyaspor 1.I-csoport: • FK Krasznodar (orosz)–Red Bull Salzburg (osztrák) 1–1 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen (német)–Nizza/Nice (francia) 2–0. Az állás: 1. Schalke 15 pont, 2. Krasznodar 7, 3. Salzburg 4, 4. Nice 3.J-csoport: • Slovan Liberec (cseh)–Karabah (azeri) 3–0 • Fiorentina (olasz)–Szaloniki PAOK (görög) 2–3. Az állás: 1. Fiorentina 10 pont, 2. PAOK 7 (5–6), 3. Karabah 7 (6–10), 4. Slovan Liberec 4.K-csoport: • Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Milánói Internazionale (olasz) 3–2 (!) • Sparta Prága (cseh)–Southampton (angol) 1–0. Az állás: 1. Sparta 12 pont, 2.Southampton 7 (5–3), 3. Hapoel Beer-Seva 7 (5–5), 4. Inter 3.L-csoport: • Bukaresti Steaua–Osmanlispor (török) 2–1 (Momcsilovics – 68. és Tamaş – 86. perc, illetve Papa N’Diaye – 30. perc) • FC Zürich (svájci)–Villarreal (spanyol) 1–1 (R. Rodriguez – 87. perc, 11 m, illetve Soriano – 14. perc). Az állás:1.  Osmanlis. 5 2 1 2 8–7 72. Villarreal 5 1 3 1 7–7 6

3. Zürich 5 1 3 1 5–5 6

4. Steaua 5 1 3 1 4–5 6