Európa-liga, 1. forduló: A Kolozsvári U FC gól nélküli döntetlenje a Dinamó Kijevvel

U FC focisták
Pontszerzés után – FOTÓ: FACEBOOK/FCUCLUJ
A Kolozsvári U FC csütörtök este 0–0-s döntetlent ért el az ukrán Dinamó Kijev ellen a lengyelországi Lublin Arénában rendezett mérkőzésen, a labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörének első felvonásán.

Az U FC biztató eredményt ért el, bár a találkozó nagy részében egyértelműen alárendelt szerepet játszott. A mérkőzést az észt Joonas Jaanovits vezette.

Az Igor Kosztyuk edzette Dinamó Kijev már a 8. percben nagy helyzetet alakított ki: a csapatkapitány Olaszandr Pihaljonok egyedül maradt a kapu előtt, de hat méterről gyengén fejelt, így a ciprusi kapus, Neofytos Michael könnyedén hárított. Ugyanez a játékos a 19. percben 12 méterről lőtt kevéssel a kapu mellé.

A kolozsváriak később kiegyenlítették a játékot, és óriási gólszerzési lehetőséghez jutottak, ám a francia Oucasse Mendy a 36. percben tíz méterről, egyedül a kapussal szemben hibázott, miután Ruszlan Nescseret remek védéssel mentette meg csapatát. A félidő hajrájában Mikola Saparenko kétszer is veszélyeztetett: a 43. percben 12 méterről fölé lőtt, majd a 45. percben éles szögből próbálkozott, amikor kolozsvári hálóőr bizonytalanul avatkozott közbe. A ráadás első percében Vladiszlav Dubincsak az oldalhálót találta el.

A második félidő elején, a 47. percben Vologyimir Brajko 30 méterről tesztelte Neofytos Michaelt. Andrei Coubiș az 56. percben egyéni akció után éles szögből lőtt, de próbálkozását az ukrán védelem blokkolta. Az U FC ciprusi kapusa ismét bizonyított a Vitalij Bujalszkij (67. perc) és Matvoj Ponomarenko (68. perc) lövéseinél, majd a 77. percben Iulian Cristea akadályozta meg Ponomarenkót a gólszerzésben. Saparenkó a 79. percben a Dinamo egyik legnagyobb helyzetét hagyta ki, amikor 15 méterről a felső lécet találta el. Dubincsak a 83. percben 24 méterről lőtt, de a labda elkerülte a kaput. Egy percre rá a stadion világítása részben kialudt, ezért a játékot megszakították, és a hiba elhárítása után mintegy hét perc elteltével folytatódhatott a mérkőzés. A hosszabbításban a Dinamó még egy nagy helyzetet dolgozott ki: Bogdan Redusko a 97. percben 22 méterről alig lőtt a felső léc fölé.

Az olasz Cristiano Bergodi csapata: • Neofytos Michael – Jug Sztanojev, Iulian Cristea, Andrei Coubiș, Alexandru Chipciu (csapatkapitány) – Dorin Codrea, Mouhamadou Drammeh (84. perc Pedro Pinho) – Marius Ștefănescu, Ovidiu Bic, Oucasse Mendy (65. perc Friday Adams) – Issouf Macalou (74. perc Alibek Aliev); fel nem használt cserék: Ștefan Lefter, Tudor Coșa – Alin Chinteș, Atanas Trică, Dan Nistor, Ibuchi Chukwu, Florent Poulolo, Alin Techereș és Gabriel Simion.

A visszavágót július 16-án, csütörtökön rendezik a Kolozsvár Arenában, 20.30 órától.

Amennyiben az U FC továbbjut a Dinamo Kijev ellen, a görög PAOK Szaloniki csapatával találkozik az El második selejtezőkörében. Ha viszont az U FC búcsúzik az Európa-ligától, akkor a Konferencialiga második selejtezőkörében a norvég SK Brann Bergen lesz az ellenfele.

Eredmény, Európa-liga, selejtező, 1. forduló: • Dinamó Kijev (ukrán)–Kolozsvári U FC 0–0 (Lublinban játszották).

Köszönjük, hogy előfizet a Szabadságra és támogatja lapunkat!