Döntetlent hozott a Premier League rangadója

A listavezető Chelsea 1–1-es döntetlent játszott az FC Liverpool otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának keddi rangadóján.

A brazil David Luiz a 24. percben a vendég londoniaknak szerzett vezetést szabadrúgásból, majd a második félidőben a holland Georginio Wijnaldum egyenlített. A 76. percben a spanyol Diego Costa büntetőjét a Liverpool belga kapusa, Simon Mignolet kivédte.

A Liverpool legutóbb december 31-én tudott tétmérkőzésen győzni hazai pályán, azóta immár az ötödik meccsén maradt nyeretlen. A Vörösök legutóbb 2012 tavaszán győzték le házigazdaként a Chelsea-t.

Az Arsenal nagy meglepetésre kikapott a Watford együttesétől, a Crystal Palace viszont megszerezte első győzelmét a bajnokságban a karácsony előtt kinevezett vezetőedző, Sam Allardyce irányításával. A címvédő Leicester City már négy forduló óta nyeretlen – idegenben pedig még egyszer sem győzött az idényben –, ezúttal a Burnley otthonában kapott ki 1-0-ra.

Eredmények: • Arsenal–Watford 1–2 • AFC Bournemouth–Crystal Palace 0–2 • Burnley–Leicester City 1–0 • Middlesbrough–West Bromwich Albion 1–1 • Sunderland–Tottenham Hotspur 0–0 • Swansea City–Southampton 2–1 • FC Liverpool–Chelsea 1–1. Lapzárta után éret véget a West Ham United–Manchester City, a Manchester United–Hull City és a Stoke City–Everton találkozó. Az élen: 1. Chelsea 56 pont/23 mérkőzés, 2. Tottenham 47/23 (45–16), 3. Arsenal 47/23 (51–25), 4. Liverpool 46, 5. Man. City 43/22, 6. MU 41/22.