Divízió II-es jégkorong vb: egy csók, egy pofon

A galaci műjégpályán rendezett jégkorong divízió II-es világbajnokság A-csoportjának küzdelmeiben a romániai válogatott a második fordulóban várt győzelmet aratott, a harmadikban viszont meglepetésre kikapott, így kétségessé vált a feljutása a felsőbb osztályba.

Románia 4–1 (2–0, 0–1, 2–0) arányban nyert Szerbia ellen, a gólokon Flinta Botond 2, Mihail Georgescu és Bíró Mátyás, illetve Dimitrije Filipovics osztozott.

A második forduló többi eredménye: • Ausztrália–Izland 3–2 • Belgium–Spanyolország 5–3.

A meglepetés csütörtökön este jött el, Románia hiába uralta a meccset, kikapott Izlandtól. A végeredmény 2–0 (0–0, 1–0, 1–0) volt az északiak javára. A gólokon Elvar Olsafsson és Aron Knutsson osztozott.

A harmadik forduló többi eredménye: • Szerbia–Belgium 9–2 • Ausztrália–Spanyolország 5–3.

Az állás: 1. Ausztrália 8 pont, 2. ROMÁNIA 6, 3. Izland 6, 4. Szerbia 4, 5. Belgium 3, 6. Spanyolország 0.

Lapzárta után értek véget a negyedik fordulós meccsek, közte a Románia–Ausztrália találkozó.