CFR 1907: folytatódott a sikersorozat

A román labdarúgó Betano I. liga felsőházi rájátszásának történetében még sosem kezdett együttes sorozatban elért három sikerrel, ezzel történelmet írt a Kolozsvári CFR 1907, amely a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban ismét „olaszos” győzelmet ért el a visszatérő Dan Petrescu vezetőedző első meccsén a Gyurgyevói/Giurgiui Astra ellen.

A Dan Petrescu-éra tehát gyakorlatilag úgy folytatódott, ahogy tavaly nyáron abbamaradt.

Az első félidő kiegyensúlyozott volt, a labdáért főleg a középpályán csatáztak, nagy gólhelyzetek nem születtek. Fordulás után a vasutasok vették kezükbe az irányítást, a csereként beállt svájci születésű portugál Thierry Moutinho az 57. percben a legnagyobb lehetőséget hagyta ki. Ez csak felvezetője volt a gólnak: három perccel később Moutinho gyors támadása után lőtt, a védőkről kipattanó labdát pedig Mihai Cătălin Bordeianu mintegy 19 méterről lapos lövéssel küldte a hosszúsarokba (1–0). Ez volt Bordeianu első találata a CFR-nél.

Ez maradt a végeredmény, a kolozsváriak három sikerrel, az Astra három vereséggel kezdte a rájátszást. Az alapszakaszban 2–1-re nyert a CFR 1907 Gyurgyevóban, Kolozsvárott pedig 1–1-es döntetlen volt az eredmény. A CFR–Astra csata negyedik felvonása szerdán lesz, a Román Kupa elődöntőjének első mérkőzésének ismét a Dr. Constantin Rădulescu Stadion ad otthont 20 órai kezdettel – a bérletesek ingyen tekinthetik meg a meccset, az online jegyvásárlás vasárnap megkezdődött, a jegypénztárnál keddtől lehet belépőt váltani.

Dan Petrescu és Alin Minteuan csapata: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Paulo Vinícius, Kevin Boli, Mario Camora – Ciprian Deac, Mihai Cătălin Bordeianu, Damjan Djokovics – Alexandru Ioniţă II. (46. perc Thierry Moutinho), Billel Omrani (89. perc Cristi Bud), Adrian Alexandru Păun (85. perc Valentin Costache).

A magyar válogatott Lang Ádámot erre a találkozóra nem nevezték.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–0 (gól: Mihai Cătălin Bordeianu). Vasárnap bonyolítják le az FCSB–Krajovai Universitatea SK találkozót, hétfőn 20.30-kor játsszák a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Konstancai Viitorul mérkőzést (élőben közvetíti a Look Plus, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az állás: 1. KV. CFR 1907 36 PONT/3 MÉRKŐZÉS, 2. Krajova 29/2, 3.   FCSB 28/2, 4. Viitorul 22/2, 5. Astra 21/3, 6. Sepsi 19/2.

Alsóházi eredmények: • Bukaresti Dinamó–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 2–0 (gól: Mattia Montini – 12. és Linas Klimavicius – 15. perc). A Chiajnai Concordia–Voluntari-i FC és a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Medgyesi Gázmetán meccset vasárnap bonyolítják le, hétfőn játsszák a Botoşani-i FC–Călăraşi-i Dunărea találkozót (17.30-kor, élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). A sorrend: 1. Gázmetán 22 pont/2 mérkőzés (4–1), 2. Dinamó 22/3 (5–2), 3. Jászvásár 20/2, 4. Botoşani 19/2, 5. Voluntari 17/2 (4–1), 6. Hermannstadt 17/3 (2–6), 7. Călăraşi 12/2, 8. Concordia 11/2.

Fedőkép: Mihai Cătălin Bordeianu (labdával) első gólja a vasutasoknál eldöntötte a találkozót – FOTÓ: WWW.CFR1907.RO