CFR 1907: Alapszakasz-győzelem

A román labdarúgó élvonal, Betano I. liga vasárnapi eredményei szentesítették, hogy az utolsó forduló eredményeitől függetlenül az alapszakasz győztese a Kolozsvári CFR 1907 csapata.

Mindehhez a fővárosi rangadón jegyzett döntetlen eredmény kellett. A Miriuţă László edzette Bukaresti Dinamó a Nemzeti Arénában 32 377 néző előtt rendezett „Románia-derbin” 2–0-ra vezetett a 84. percig, ám az FCSB a hajrában meg tudott menteni egy pontot.

Így az éllovas CFR 1907 előnye négy pont, amit az utolsó játéknapon az FCSB már nem tud behozni.

Eredmények: • Temesvári ACS Poli–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 1–2 (gól: Vasvári Gábriel – 88. perc, 11 m, illetve Luís Carlos Almada Soares Platini – 11. és Andrei Cristea – 26. perc) • Bukaresti Dinamó–FCSB 2–2 (Ivan Peszics –20. és Gabriel Torje – 57. perc, illetve Dennis Man – 84. és Filipe Teixeira – 93. perc). Lapzárta után ért véget a Konstancai Viitorul–Botoşani-i FC találkozó. Az élen:

1.      Kv. CFR     25     17     5       3       40–13         56

2.      FCSB         25     15     7       3       50–18         52

3.      Krajova      25     14     8       3       40–25         50

4.      Astra 25     11     8       6       36–27         41

5.      Dinamó      25     11     6       8       39–29         39

6.      Jászvásár    25     11     6       8       34–30         39

A rájátszás, amelyben majd megfelezik a pontszámokat, március 3-án rajtol, a vasutasok első ellenfele a hatodik helyen végző csapat lesz.