Budapesti női tenisztorna: kiestek a magyarok

Gálfi Dalma szettelőnyről kikapott, így a nyitókörben búcsúzott a 100 ezer dollár (28 millió forint) összdíjazású budapesti női salakpályás tenisztorna keddi játéknapján a kamaraerdei Sport11 központban.

A világranglistán 140. játékos rövidítésben megnyerte az első játszmát Katerina Kozlova (160.) ellen, ám a folytatásban az ukrán játékos megfordította az összecsapást, és magabiztosan győzött.

Stollár Fanny szintén a nyitókörben búcsúzott, a világranglistán 205. helyezett játékos a szlovák Chantal Skamlovától (348.) kapott ki két sima szettben.

Ezt követően Udvardy Panna személyében az utolsó magyar is befejezte szereplését: a világranglistán 499., szabadkártyával induló játékos a negyedik helyen kiemelt szlovák Jana Cepelovától (91.) kapott ki két sima szettben 1 óra 6 perc alatt.

Egy nappal korábban a szabadkártyás Bukta Ágnes (342.) is a nyitókörben búcsúzott.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Cepelová (szlovák, 4.)–Udvardy 6:3, 6:2;  Kozlova (ukrán)–Gálfi 6:7 (3), 6:2, 6:3; Skamlová (szlovák)–Stollár 6:1, 6:3.