Bronx Open: Buzărnescu és Olaru búcsúja

A nyolcaddöntő jelentette a végállomást Mihaela Buzărnescu számára a New Yorkban rendezett Bronx Openen, a 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás tornán. Párosban a negyeddöntőben szenvedett vereséget a román érdekeltségű kettős.

A 31 esztendős bukaresti teniszező (136. a világranglistán) fordulatos, háromszettes mérkőzésen 1:6, 6:3, 6:3 arányban kikapott a 20 éves orosz Ana Blinkovától. Utóbbi szerencsés vesztesként került a főtáblára, viszont már a második fordulót teljesíti az amerikai vetélkedőn.

Buzărnescu jutalma 3310 dolláros csekk és 30 világranglistapont.

Nyolcaddöntős eredmények: Blinkova (orosz)–Buzărnescu 1:6, 6:3, 6:3; Csi-ang Vang (kínai, 1.)–Ferro (francia) 6:1, 6:4; Muchova (cseh, 10.)–Ahn (amerikai) 6:3, 6:1; Linette (lengyel)–Szasznovics (fehérorosz, 9.) 6:1, 6:4.

Nem jutott elődöntőbe Raluca-Ioana Olaru, oldalán a kínai Zsao-szuan Janggal, miután döntő rövidítésben, 0:6, 6:1, 11–9 arányban vereséget szenvedett a Suko Aojama, Alekszandra Krunics (japán, szerb) párostól.

Olaruék egy órát és 15 percet töltöttek a pályán, két meccslabdájuk volt a tie-breakben 9–7-nél, előtte pedig vezettek 4–1-re és 5–3-ra is. A román–kínai duó 1820 dolláros csekkel és 60 WTA-ponttal vigasztalódhat.

Aojama és Krunics ellenfele a döntőbe jutásért a Margarita Gaszparjan, Monica Niculescu (orosz, román) duó lesz.