Bajnokságról bajnokságra: pontokat veszített a Real Madrid

Foci-összefoglalónkban az öt európai topbajnokság (olasz, spanyol, német, angol és francia élvonal) hétvégi eseményei mellett a román és a magyar bajnokság vasárnap esti találkozóira is kitérünk.

I. liga

A román labdarúgó bajnokság hetedik fordulójában két meccset rendeztek vasárnap.

Eredmények: • Chiajnai Concordia–Konstancai Viitorul 1–2 (gól: Sebastian Mladen – 48. perc, öngól, illetve Eric de Oliveira Pereira – 35. És George Ţucudean – 71. perc) • FCSB–Botoşani-i FC 2–0 (Constantin Budescu – 18. És Florin Tănase – 41. perc). Lapzárta után fejeződött be a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK találkozó.

Az élmezőny: 1. KOLOZSVÁRI CFR 1907 19 pont, 2. Krajovai Universitatea SK 18 (11–3), 3. FCSB 18 (12–6), 4. Botoşani 16, 5. Bukaresti Dinamó 15 (12–6), 6. Gyurgyevói/Giurgiui Astra 15 (10–5).

Magyar NB I.

A Székesfehérvári Videoton FC magabiztosan legyőzte a vendég Ferencvárost a kényszerű szünetek miatt (az egyre fokozódó vihar és a villámlások miatt egyszer 10, aztán 50 perces áramszünet következett be) háromórásra nyúlt mérkőzésen vasárnap, a felcsúti Pancho Arénában a labdarúgó OTP Bank Liga 7. fordulójában. A Videoton győzelmével átvette a vezetést a tabellán úgy, hogy egy meccsel kevesebbet játszott, mint az azonos pontszámmal álló Honvéd.

Eredmény: • Székesfehérvári Videoton FC–Ferencvárosi TC 3–1 (gól: Pátkai – 12., Scsepovics – 49. és Stopira – 83. perc, illetve Priskin – 89. perc). A tabella élmezőnye: 1. Videoton 14 pont/6 mérkőzés (12–5), 2. Budapesti Honvéd 14/7 (13–9), 3. Diósgyőri VTK 12/7, 4. Budapesti Vasas 10/7 (3 győzelem), 5. FTC 10/7 (2 gy.; 12–7), 6. Újpest FC 10/7 (2 gy.; 10–9).

Serie A

A Torinói Juventus kétgólos hátrányból fordított a Genoa vendégeként az olasz labdarúgó Serie A második fordulójában. A hazaiak a 7. percben már 2–0-ra vezettek, ám Paulo Dybala mesterhármasával és Juan Guillermo Cuadrado találatával végül a torinóiak nyertek. Az AC Milan, az Inter, az SSC Nápoly és a Sampdoria is megőrizte százszázalékos mérlegét.

A Fiorentina hazai pályán kapott ki, Ianis Hagi a cserepadról tekinthette meg társai szenvedését. Az SS Lazio hátvédje Ştefan Radu végigjátszotta a Chievo Verona elleni idegenbeli győztes meccset. Nagy Ádám csapata, a Bologna 1–0-ra győzött az újonc Benevento otthonában, a magyar légiós a kispadról nézte végig a találkozót, a hazaiaknál az 56. percben állt be George Puşcaş csatár.

Eredmények: • AS Róma–Milánói Internazionale 1–3 • Genoa–Torinói Juventus 2–4 • Benevento–Bologna 0–1 • AC Torino–Sassuolo 3–0 • AC Milan–Cagliari 2–1 • Chievo–Lazio 1–2 • Crotone–Verona 0–0  (Adrian Stoian kezdőként kapott lehetőséget a házigazdáknál, a 68. Percben cserélték le) • Fiorentina–Sampdoria 1–2 • SSC Nápoly–Atalanta Bergamo 3–1 (a nápolyiak válogatott hátvédje, Vlad Chiricheş ismét cserepados volt) • SPAL–Udinese 3–2. A táblázaton: 1. Juventus 6 pont (7–2), 2. Inter 6 (6–1), 3. Nápoly 6 (6–2), 4. Milan 6 (5–1), 5. Sampdoria 6 (4–2), 6. Torino 4.

Primera División

A címvédő Real Madrid hazai pályán döntetlent játszott a Valenciával a spanyol bajnokság második fordulójának vasárnap késő esti zárómérkőzésén. A Bajnokok Ligája-győztes madridiak már a 10. percben vezetést szereztek a bombaformában futballozó Marco Asensio találatával, ezzel tovább folytatták fantasztikus szériájukat, ugyanis sorozatban 70. tétmérkőzésükön szereztek gólt. A Valencia nem sokkal később egyenlített Soler révén. A fordulást követően a Real futballozott fölényben, de a Valencia is veszélyesen játszott, sőt, a hétfőn szerződtetett Kondogbia találatával a vezetést is megszerezte. Zinédine Zidane alakulata természetesen óriási hajrába kezdett, Asensio szabadrúgásával pedig a 83. percben egalizált. Az utolsó percekben Karim Benzema dönthette volna el a három pont sorsát, de a francia csatár előbb ordító helyzetben mellé lőtt, majd a 92. percben közeli fejesét Neto, a Valencia kapusa óriási bravúrral a kapufára tolta.

Eredmények: • Real Betis Sevilla–Celta Vigo 2–1 • Real Sociedad–Villarreal 3–0 • Las Palmas–Atlético Madrid 1–5 • Girona–Malaga 1–0 • Levante–Deportivo La Coruńa 2–2 (a Depor román válogatott csatára kezdőember volt, a 74. percben cserélték le) • Deportivo Alavés–FC Barcelona 0–2 (Lionel Messi az 55. és 66. percben lőtt gólt, a 39-ben pedig kihagyott egy 11-est) • Getafé–FC Sevilla 0–1 • Espanyol Barcelona–Leganés 0–1 • Eibar–Athletic Bilbao 0–1 • Real Madrid–Valencia 2–2. Az állás: 1. Real Sociedad 6 pont (6–2), 2. Barcelona 6 (4–0), 3. Leganés 6 (2–0), 4. Atlético 4 (7–3), 5. Real Madrid 4 (5–2), 6. Girona, Levante és Valencia 4–4 (egyaránt 3–2-es gólarány).

Bundesliga

Az első félidőben még vesztésre állt, végül fölényes győzelmet aratott a Gulácsi Péterrel felálló RB Lipcse az SC Freiburg ellen a német bajnokság második fordulójában. A Freiburg a 23. percben egy pazar támadás végén talált be Gulácsi Péternek, a gólt Florian Niederlechner szerezte. A Lipcse a második félidőre tartogatta a puskaport, végül Timo Werner két, illetve Willi Orban és Bruma egy-egy góljával 4–1-re megnyerte a találkozót a 10 emberre fogyatkozó Freiburg ellen. A Dárdai Pál edzette Hertha kétgólos vereséget szenvedett Dortmundban.

Eredmények: • 1. FC Köln–Hamburger SV 1–3 • Borussia Dortmund–Hertha Berlin SC 2–0 • Werder Bremen–Bayern München 0–2 • Bayer Leverkusen–1899 Hoffenheim 2–2 • Eintracht Frankfurt–VfL Wolfsburg 0–1 • FC Augsburg–Borussia Mönchengladbach 2–2 • VfB Stuttgart–FSV Mainz 05 1–0 • RB Lipcse–SC Freiburg 4–1 • Hannover 96–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 1–0. Az élen: 1. Dortmund 6 pont (5–0), 2. Bayern 6 (5–1), 3. Hamburger 6 (4–1), 4. Hannover 6 (2–0), 5. Mönchengladbach és Hoffenheim 4–4 (egyaránt 3–2-es gólarány).

Premier League

Súlyos vereségbe szaladt bele az Arsenal a Liverpool vendégeként az angol bajnokság 3. fordulójában, a Tottenham Hotspur hazai pályán (átmeneti otthonában, a Wembleyben) botlott a Burnley ellen.

Eredmények: • Manchester United–Leicester City 2–0 • Huddersfield Town–Southampton 0–0 • Newcastle United–West Ham United 3–0 • Crystal Palace–Swansea City 0–2 • Watford–Brighton 0–0 (a vendégek cserekapusa, Costel Pantilimon nem kapott játéklehetőséget) • AFC Bournemouth–Manchester City 1–2 • Chelsea–Everton 2–0 • West Bromwich Albion–Stoke City 1–1 • FC Liverpool–Arsenal 4–0 • Tottenham Hotspur–Burnley 1–1. A sorrend: 1. MU 9 pont (10–0), 2. Liverpool 7 (8–3), 3. Huddersfield 7 (4–0), 4. Man. City 7 (5–2), 5. WBA 7 (3–1, 6. Chelsea 6.

Ligue 1

A francia pontvadászatban lépéselőnybe került a két 100%-os együttes, a Paris Saint-Germain a Saint-Étienne-t, az AS Monaco az Olympique Marseille-t oktatta a negyedik fordulóban.

Eredmények: • Paris Saint-Germain–AS Saint-Étienne 3–0 • Amiens–Nizza/Nice 3–0 • Girondins Bordeaux–Troyes 2–1 • Dijón–Montpellier 2–1 • Toulouse–Stade Rennes 3–2 • Caen–FC Metz 1–0 • FC Nantes–Olympique Lyon 0–0 (a házigazdáknál Ciprian Tătăruşanu védett) • Guingamp–Strasbourg 2–0 • Angers–OSC Lille 1–1 • AS Monaco–Olympique Marseille 6–1. A sorrend: 1. PSG 12 pont (14–2), 2. Monaco 12 (14–4), 3. Saint-Étienne 9, 4. Lyon 8 (9–4), 5. Bordeaux 8 (9–6), 6. Marseille 7.